Hlavní navigace

Sto tisíc lidí dostane dopis od ČSSZ. Pomůže s přípravou na žádost o důchod

Sdílet

Jiří Hovorka 13. 9. 2018

Zhruba sto tisíc lidí v předdůchodovém věku dostane během září dopis od České správy sociálního zabezpečení. Bude obsahovat přehled dob důchodového pojištění a dostanou ho muži narození v roce 1957 a ženy, které se narodily v roce 1960.

Tento servis pro klienty zajistí ČSSZ již počtvrté. Zkušenosti z předchozích let nám potvrdily, že i ti, kteří zatím svůj důchod příliš neřeší, si díky této službě předem ověří, zda má ČSSZ ve své evidenci úplné údaje týkající se dob jejich důchodového pojištění. Zjistí-li, že jim určitá období chybí, začnou se zajímat o to, jak a kdy mohou chybějící doby doložit, aby se v předstihu připravili na podání žádosti o důchod, říká zastupující ústřední ředitel ČSSZ František Boháček.

Údaje, které eviduje ČSSZ k vašem důchodu, si můžete ověřit sami například přes ePortál ČSSZ. Přihlášení je možné přes datovou schránku, prostřednictvím nového elektronického občanského průkazu s čipem nebo aktivací uživatelského účtu.

Zažádat ČSSZ o výpis z důchodového konta je možné i klasicky písemně, přes datovou schránku nebo třeba  e-mailem s elektronickým podpisem. Je na to speciální tiskopis. Žádat lze jednou za rok, ČSSZ má 90 dnů na jeho vyhotovení. Vše je zdarma.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).