Státní zaměstnanci dostanou výrazně přidáno

Od nového roku dostanou státní zaměstnanci přidáno celkem 3,5 %. Odbory však stále nejsou spokojené:  Naše hrozba protesty stále trvá, řekl po jednání tripartity předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Premiér Bohuslav Sobotka však zaručuje zvýšení platů všem státním zaměstnancům: Já bych chtěl, abychom 3,5 procenta mohli skutečně garantovat, prohlásil premiér.

V tomto roce se inflace blíží k nule, v příštím roce nejspíše nedojde ke splnění 2% inflačního cíle ČNB. Znamená to, že reálné platy státních zaměstnanců po dlouhé době výrazně porostou.

Stát vyhodil 49 miliard na podporu cestovního ruchu Daň na ropnou bezpečnost nám zdraží pohonné hmoty        
Mo
Mo (neregistrovaný) 91.103.166.---
28. 7. 2014 18:42 Nový

Kdyby jim Kalousek nezebral 10% považoval bych těch 3,5% za úspěch.

celé vlákno

Tak je to jen slabá náplast na snížení mezd o 10%, zvýšení dph na potraviny z 5 na 15% a na 8% oslabení koruny, kdy čech je žebrákem nejen v zahraničí a postupně i doma. To že jdou s cenou dolů letadla a nebo nějaká polozhnilá zelenina přece nemůže určovat inflaci. Jen se koukněte jak zdražily mléčné výrobky, maso a bydlení.
Jsem rád že odbory dali tomu zločinci Singrovi varování, ale to je málo měli by navrhnout jeho odvolání či jeho jistě dobrovolný odchod ze zdravotních důvodů.

miki
miki (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
28. 7. 2014 20:34 Nový

Re: Kdyby jim Kalousek nezebral 10% považoval bych těch 3,5% za úspěch.

celé vlákno

Reakce jak z Rudého práva (novinek). Komu sebral Kalousek 10% platu? Ne že bych to některým státním zaměstnancům nepřál (policie, hasiči,....), ale konečně by měl i tento sektor přejít na zásluhovost. Je rozdíl mezi policistou na ulici a kancelářskou prací. Navíc si musíte uvědomit, že to plošné zvýšení musí někdo zaplatit. A kdopak to asi bude? Sociálně slabí? Podnikatelé se sídlem na Kajmanech? Nebo střední třída převážně zaměstnanců?

pamětník
pamětník (neregistrovaný) 77.78.89.---
28. 7. 2014 20:43 Nový

Re: Kdyby jim Kalousek nezebral 10% považoval bych těch 3,5% za úspěch.

celé vlákno

možná ti miki chybí jen paměť - před 3 lety kalousek sebral VŠEM státním zaměstnancům 10 % a zmrazil platy - všem dočasně; tudíž teď se jedná pouze o vrácení části.....samoz­řejmě najvíc byli byti ty nejníže postavení; takže jen tak pro osvěžení paměti

miki
miki (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
28. 7. 2014 20:57 Nový

Re: Kdyby jim Kalousek nezebral 10% považoval bych těch 3,5% za úspěch.

celé vlákno

No paměť už pravda není co bývala, ale stále se vzpomínky v tomto případě shodují i s přítelem Googlem. Kalousek (nechci ho hájit) nesnížil plat státním zaměstnancům, ale snížil objem mzdových prostředků v rámci úspor. A to je hodně velký rozdíl. Když soukromá firma nemá zakázky a sníží se příjem, tak to taky neznamená, že sníží plat všem. Samozřejmě neschopný vedoucí sníží alibisticky plat všem a má po problému. Zodpovědný vedoucí najde rezervy, podrží klíčové zaměstnance a ty málo efektivní propustí. Jak efektivní je státní správa nechť posoudí každý dle svých zkušeností. Když vidím tu ochotu na úřadech, tak u soukromníka by polovina brzy skončila. A oni to moc dobře ví, proto i přes dle nich mizerné platy zůstávají a ještě odvádí odborový příspěvek pro své spasitele.

jsk
jsk (neregistrovaný) ---.138.broadband3.iol.cz
29. 7. 2014 8:54 Nový

Re: Kdyby jim Kalousek nezebral 10% považoval bych těch 3,5% za úspěch.

celé vlákno

Jenže současně se zvýšily "zakázky" státu, stát ovšem se rozhodl za ně svým zaměstancům nezaplatit....

Méďa Béďa
Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz
28. 7. 2014 21:41 Nový

Re: Kdyby jim Kalousek nezebral 10% považoval bych těch 3,5% za úspěch.

celé vlákno

90% státních úředníků by mělo místo mzdy nosit naopak peníze do práce za to, že celý den sedí v teple, dostanou nažrat za pár korun a za tyto potřeby ušetří doma.

Méďa Béďa
Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.uniqa.cz
30. 7. 2014 14:00 Nový

Re: Kdyby jim Kalousek nezebral 10% považoval bych těch 3,5% za úspěch.

celé vlákno

Tykej si svý babičce, státní slouho. Už jsi slyšel něco o potrefené huse?

Ječíte, že máte nízké platy, přitom v poměru k odvedené práci jste placeni královsky. K tomu obědy za pár šušňů, FKSP (kde to kromě postbolševických úřadů ještě existuje?), když je venku 32, tak se jde ve 13 hodin domů atd. ...

jsk
jsk (neregistrovaný) ---.138.broadband3.iol.cz
29. 7. 2014 8:51 Nový

Je to naprosté minimum: všem státním zaměstancům

byly již tak nevysoké platy sníženy o 10% a od posledního plošného zvýšení tarifů inflace činila také cca 10%!! Je třeba vzít v úvahu, že státní zaměstnanec nedostává ani žádný příspěvek na důchod!
Nároky státu na kvalifikaci a schopnosti přitom jsou v posledních letech stále nahoru (otázkou samozřejmě zůstává smysluplnos těchto nároků, ale to už zaměstnance opravdu nezajímá..

Ženská
Ženská (neregistrovaný) ---.i4g.tmcz.cz
29. 7. 2014 9:42 Nový

Zasmáli se zbrojnoši

celé vlákno

Co znamená to slovo "výrazně"? Tady někdo nasadil Babišovu taktiku a spoléhá na debilitu školních osnov, kdy se lidi učili počítat procenta mechanicky a tím pádem si nespočítají ani šušeň. 3,5% z 10.000 je 350 Kaček, to stačí tak na půlku jídla za týden. Ta jejich drzost mě fascinuje, skoro to samé, jako když nám tu kérovali, že průměrný plat je 20.000+ a my brali 6. Co jsme to za národ neschopáčů, že jim tohle tolerujem?

miki
miki (neregistrovaný) 195.47.13.---
29. 7. 2014 12:38 Nový

Re: Zasmáli se zbrojnoši

celé vlákno

Tak to netolerujte a běžte tam, kde Vám dají víc. 350,- Káčé měsíčně je 4200,- ročně. To se Vám zdá málo? Krát počet státních zaměstnanců už hodí pár miliard. Navíc 10000 tam bude mít snad jen uklízečka. Zrovna včera bylo v televizi, že úřednice na podatelně (vezme papír a dá na něj štempl) bere cca 21 tisíc. To nemá velká část tvrdě pracujících dělníků.
Stát je 100mld ročně v mínusu a všichni jen natahujete ruce. Až tu někdo konečně udělá čistku v těch zlodějinách (které kryjí právě tito státní zaměstnanci), pak bude peněz dost.