Hlavní navigace

Spotřebičů máme více, ale spotřebu elektřiny téměř stejnou

Sdílet

O možnostech úspory energií se Češi aktivně informují. Šetřit elektřinou se snaží 88 % domácností. Vyplynulo to z průzkumu, který realizovala agentura Ipsos pro společnost E.ON. Zároveň má ale 25 % domácností více elektrických spotřebičů než před pěti lety. V posledních letech přibyly hlavně notebooky, tablety, chytré televize a domácí kávovary.

Spotřeba elektřiny však v domácnostech příliš nestoupá. A 11 % domácností uvedlo, že se jim spotřebu elektřiny naopak podařilo snížit. Šetření řeší každá domácnost po svém. V 75 % případů se Češi snaží využívat úsporné elektrospotřebiče. Po provedených úsporných opatřeních již domácnostem spotřeba elektřiny neroste tolik jako v předchozích letech. Jako stabilní vnímá svou spotřebu 67 % českých domácností, říká Vladimír Vácha, tiskový mluvčí společnosti E.ON.

Naopak solární energii Češi zatím příliš nevyužívají. Třetina dotázaných zná tuto technologii a čtvrtina jí důvěřuje. V praxi ji ale používá pouhá 2 % respondentů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 4. 2017 16:00

    Vanda Čejková (neregistrovaný) 78.109.23.---

    Spotřebičů je víc, ale taky jsou jinak žravý než před lety, vždyť na většině už teďka najdeme zelené štítky. Osobně na to moc nedám, ale stane se mi málokdy, že když něco takového pořizuji, tak že bych na tom viděla jiný štítek než zelený. Takže pak je jasný, že tomu odpovídá i ta spotřeba elektřiny v domácnosti. Výraznou úsporu to asi neudělá ale i těch pár wattů je ve vyúčtování znát. Mně ho posílá Comfort enrgy, u kterého mám cenu elektřiny zvýhodněnou, takže za rok neplatím, žádný ranec.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).