Hlavní navigace

Spořicí dluhopisy budou k dispozici celý rok, je o ně malý zájem

Sdílet

Arsen Lazarevič 13. 11. 2014

Ministerstvo chce změnit koncepci prodeje spořicích dluhopisů a nabízet je celý rok: Z důvodu plánovaného záměru ministerstva financí snížit v letošním roce celkovou výpůjční potřebu státu na finančních trzích a stabilizovat výši státního dluhu bylo rozhodnuto, že do konce roku 2014 nebude vydávána další série emisí spořicích státních dluhopisů, uvedlo ministerstvo. Důvod je však především ten, že o spořicí dluhopisy byl vzhledem k nízkému úročení minimální zájem a jarní či podzimní emise byly fiaskem. Na trhu si také stát může půjčovat velmi výhodně, úroky u 10letých dluhopisů klesly na nové dno a úročení je pod 1 % ročně. Čtěte více: České dluhopisy mají druhý nejnižší výnos v EU

V letech 2014 až 2016 tak ministerstvo vydá spořicí dluhopisy v objemu 10 až 50 miliard korun ročně v závislosti na poptávce: Spuštění nové koncepce prodeje je předběžně plánováno na druhou polovinu roku 2015 s tím, že ministerstvo financí všechny detaily oznámí spolu s konkrétními informacemi o nové emisi dluhopisů (včetně přesných typů a parametrů nabízených dluhopisů) v dostatečném předstihu na internetových stránkách www.sporicidluhopisycr.cz, uvádí také ministerstvo.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 11. 2014 10:27

    Mo (neregistrovaný) 91.103.166.---

    Proto nechápu proč Kalousek a spol. vymysleli tak krkolomný způsob distribuce státních dluhopisů. Prostě daného dne se objeví na RMS za stanovenou emisní cenu a postupně se prodávají za cenu a naběhlý úrok. Ale proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, že ?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).