Hlavní navigace

Společnost AKCENTA ENERGIE se sloučila s X Energie

Sdílet

Společnost X Energie se stala novým 100% vlastníkem společnosti AKCENTA ENERGIE.

Akvizicí zůstávají všechny dosavadní smlouvy i podmínky spolupráce v platnosti, zákazníci AKCENTA ENERGIE získají přístup ke komplexnímu zákaznickému servisu včetně přístupu do webové kanceláře společnosti X Energie, uvedl Jan Kaše, jednatel společnosti X Energie.

Společnost AKCENTA ENERGIE měla k 30. listopadu 2015 podle statistik operátora trhu s energií v České republice, společnosti OTE ČR, 3 600 odběrných míst, přičemž 2 655 zákazníků odebíralo elektřinu a 945 zákazníků zemní plyn. Společnost AKCENTA ENERGIE funguje na trhu s energiemi od roku 2007 a byla součástí finanční skupiny AKCENTA.

Společnost X Energie je v současné době třetím největším alternativním dodavatelem energií v České republice. Aktuálně dodává elektřinu a plyn pro více než 87 000 zákazníků.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 12. 2015 15:43

  Míras (neregistrovaný) 185.101.107.---

  Řekl bych, že těchto fúzí energetických společností bude do budoucna stále více přibývat. Trh je přeplněný malýma dodavatelema a myslím si, že nakonec giganti je stejnak všechny semelou pod sebe. Taky jsem jsem celkem dost rád, že Xenergie pod sebe spláchly Akcentu a nebylo tomu právě naopak. Jelikož nám od nich odběr energií stále vychází lépe.

 • 12. 2. 2016 14:23

  Josef (neregistrovaný) ---.t-3.net

  X Energie si aspoň utužila své postavení na českém trhu, což je jedině dobře. Máme u ní vyhovující podmínky. Takže určitě souhlasím, že pokud budou tyto fúze přibývat, tak to pro ty větší společnosti bude na trhu i jednodušší. A po domě se nám aspoň nebude pohybovat tolik prodejců. :D

 • 8. 2. 2018 12:50

  Láďa (neregistrovaný) 209.95.56.---

  Já jsem dříve u Akcenty byl a rozdíly skoro nepoznávám, X energie funguje dost podobně, takže si nestěžuji a proto jsem to u nich i nechal. Ceníky mě co rok zatím vždycky mile překvapily, takže nemám potřebu se poohlížet v jiných revírech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).