Hlavní navigace

Soud zamítl žalobu o vrácení poplatku za správu úvěru

Sdílet

Gabriela Hájková 27. 5. 2013

Boj o bankovní poplatky se začíná komplikovat. Dosud se situace vyvíjela spíše ve prospěch žalujících klientů bank. Dnes ale Obvodní soud pro Prahu 5 zamítl žalobu na ČSOB o vrácení poplatku za správu úvěru.

Ve sporu šlo přitom o vrácení poplatku ve výši 1100 Kč za správu úvěru ke spotřebitelskému úvěru sjednanému v roce 2011. 

Soud zamítl žalobu s odůvodněním, že klientka vstoupila do smluvního vztahu s ČSOB dobrovolně a o výši poplatku, stejně jako o výši dalších plateb, věděla předem. Ujednání o poplatku mezi bankou a klientkou pak soud neshledal nepřiměřené ani jinak v rozporu s unijními předpisy o ochraně spotřebitele.

Potvrdilo se, že předchozí rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 5 o nepřiznání poplatků Hypoteční bance, nemělo a nemá precedentní povahu, uvedla Zlata Kunešovávýkonná ředitelka Právních služeb ČSOB

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 5. 2013 11:38

    Jana (neregistrovaný) ---.syner.cz

    Nechápu, proč se banky žalují za tyto poplatky. Všichni, co si jdou vzít úvěr o tomto poplatku vědí a s tím tu smlouvu podepisují a pokud s tím nesouhlasí, tak ať nepodepisují :-O

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).