Hlavní navigace

Sobotka: DPH u pozemků pod novostavbami zůstane

Sdílet

Arsen Lazarevič 29. 5. 2014

Z nuly na 21 %. K takovému zvýšení DPH došlo na počátku nového roku u pozemků pod novostavbami. Premiér Bohuslav Sobotka však rušit daň nechce, což se ze strany developerů setkalo s nepochopením: Zavedení daně z přidané hodnoty na pozemky, k němuž došlo v samém závěru loňského roku, byl zcela zbytečným políčkem developerům. A to ani nezmiňujeme ten legislativní Kocourkov, který tomu předcházel, kdy ještě pár týdnů před koncem roku jsme nevěděli, jaká bude platit sazba daně, uvedl v reakci Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL.

Cena pozemků tvoří podstatnou část konečné ceny nových bytů a zavedení daně se tak nutně musí projevit i v ceně bytů. A od Nového roku se už tak i stalo. Stavebnictví přitom spíš potřebuje ze strany státu spíš podporu. Zákonodárci by to měli mít na paměti a věřím, že postupem času u nich zvítězí zdravý rozum a dojde ke zrušení této daně nebo jejímu snížení na nižší úroveň, uzavřel Korec.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 5. 2014 1:36

    Taktak (neregistrovaný) ---.ji.cz

    Bydlení máme, chtěli jsme lepší, když jsem se dozvěděl, že mávnutím kouzelného proutku zaplatíme o 300 000 více (tj. Zhruba jednou tolik na dph) tak zůstáváme ve starém. Když stát prehodnoti svoji politiku, k investici a stavbě se vrátíme. Půjčovat si navíc 300000 na daň státu ale opravdu ne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).