Hlavní navigace

Šmejdi jsou stále vynalézavější, obcházejí zákaz podomního prodeje

Sdílet

Arsen Lazarevič 12. 2. 2015

V některých městech či obcích je zakázaný podomní prodej, obchodníci si však našli způsoby, jak tento zákaz obejít. Šmejdi se často odvolávají na to, že údajně provádějí průzkum trhu či se zaštiťují představiteli města, například starostou. Ukazuje se tak, že zákon proti šmejdům, který vstoupil v platnost už minulý rok, je neúčinný. Alespoň podle předsedkyně sdružení obrany spotřebitelů Gerty Mazalové. Čtěte více: ČOI: Zákon vás před šmejdy neochrání. Používejte mozek

Pokud náhodou dojde k podpisu takové nevýhodné smlouvy se šmejdy, pak je řešením od ní do 14 dnů od podepsání odstoupit. Osobám, které vám nabízely služby, kde je to zakázáno, hrozí pokuty v desítkách tisíc korun. Firmy pak mohou zaplatit až 200 tisíc korun.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 2. 2015 4:09

  J, Novák

  paní předsedkyně "ochrany spotřebitelů" by se hlavně měla zaměřit na spotřebitele, kteří nejsou schopni používat vlastní mozek. Je jasné, že žádný zákon nemůže ochránit toho, kdo se nehodlá nechat ochránit. Takže, vážená paní předsedkyně, zkuste to u těch hloupých spotřebitelů, protože ti chytřejší nejspíš už pochopili. A, prosím, nesvádějte jejich IQ houpacích kohoutů na nějaký zákon.

 • 16. 2. 2015 10:08

  mibis (neregistrovaný) ---.vimperk.elsat.cz

  V 09:30 jsem byl v Tescu ve Vimperku a jedna pohledná "madlenka" s tabletem v ruce tam odchytávala starší lidi a kecala a kecala a pán povídal a povídal a ona jen vše ťukala na tabletu ! Kamarád říkal, že minulý týden tam byl nějaký mladík - že jim to Tesco trpí ??? Nebo, že by ???

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).