Hlavní navigace

Senioři si už většinou posílají důchod do banky

Sdílet

Arsen Lazarevič 23. 7. 2014

Podle průzkumu STEM/MARK už není pravdivá představa, že by senioři trávili každý měsíc několik hodin čekáním na důchod na pobočkách České pošty. Jen 23 % seniorů si chodí pro důchod na Českou poštu, 18 % si ho nechá doručovat poštovním doručovatelem. Vůbec nejvíce (59 %) si důchod posílá na účet. Senioři, kteří účet nemají, uvádějí, že ho k ničemu nepotřebují (35 %) nebo nechtějí platit poplatky za vedení účtu (31 %).

Obavy z poplatků už dnes nejsou na místě. Na trhu lze najít několik bank, které nabízí většinu běžných služeb zdarma. U nás si navíc mohou klienti na jednu smlouvu založit až deset běžných účtů nejen pro sebe, ale i ostatní členy rodiny, třeba starší maminku nebo tatínka. V praxi všichni ušetří za poplatky, které by jinde platili za vedení účtu pro každého člena rodiny zvlášť, uzavírá Zdeněk Románek

Co je potřeba udělat pro zasílání důchodu na účet u banky

A)    Klient, který si o důchod žádá poprvé a zatím jej nepobírá v žádné podobě:

  1. Zajít na pobočku vybrané banky a vyplnit žádost podle typu instituce, která důchod vyplácí.
  2. Vybrat a do žádosti doplnit číslo účtu, na který se bude důchod posílat (pokud klient účet ještě nemá, může si ho přímo na místě během několika minut přímo při vyplňování žádosti založit).
  3. Podepsanou žádost následně musí sám klient odnést na příslušný úřad, který žádost vyřídí. Peníze z důchodu začnou na účet chodit obvykle za 2 měsíce od podání žádosti.

B)    Klient, který si důchod zatím vyzvedává na poště, nechává si ho donášet nebo si ho už nechává posílat do banky, ale chce ji změnit:

  1. Zajít na pobočku vybrané nové banky a vyplnit žádost podle typu instituce, která důchod vyplácí.
  2. Vybrat a do žádosti doplnit číslo účtu, na který se bude důchod posílat (pokud klient účet ještě nemá, může si ho přímo na místě během několika minut přímo při vyplňování žádosti založit).
  3. Podepsanou žádost následně zpracuje sama banka a odešle ji k vyřízení na příslušný úřad. Peníze z důchodu začnou na nový účet chodit obvykle za 2 měsíce od podání žádosti.
Zdroj: Air Bank
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).