Hlavní navigace

Šéf Americké centrální banky: Bublinou k národnímu bohatství

Sdílet

Jiří Hovorka 4. 11. 2010

Dnes ráno jsme vás informovali o tom, že včerejší den se na světových akciových trzích nesl ve znamení letargie. Čekalo se, jak moc se rozhodne Americká centrální banka a její šéf Ben Bernanke rozhýbat tamní ekonomiku. Jak to dopadlo, to vám napoví cynický komentář analytika investiční banky Saxo Bank Kena Vekslera.

Nuže, co k tomu ještě nebylo za posledních 14 hodin řečeno?

Není k tomu co nového dodat, známým faktem je, že Spojené státy v příštích přibližně devíti měsících vytisknou přes 600 mld. USD ve snaze postavit znovu na nohy zatuhlou a poněkud se potácející ekonomiku… hodně štěstí, Bene!

Důležitější ale je, že muž večera v podstatě řekl: kupujte prosím všechno, co můžete – akcie, komodity, cokoli, co se namane a co na sobě má značku dolaru. Tento člověk nám bez jakéhokoli ostychu říká, že silnější akciový trh (BUBLINA) je cestou k dosažení většího národního bohatství, což ve svém důsledku znamená víc peněz k utrácení pro průměrného občana a tak dále a tak dále. Stejně tak by mohl zdarma rozdávat sady steakových nožů, aby přilákal zákazníky, jelikož rétorika, kterou používá, jen málokoho přesvědčí o růžové budoucnosti v USA.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).