Hlavní navigace

Které pojistné události nám nejvíce ničí auta a vysávají peněženku?

Sdílet

Gabriela Hájková 5. 11. 2010

Na pojišťovnu nejčastěji běháme kvůli haváriím, až na druhém místě jsou to pojistné události kvůli ukradenému či vykradenému automobilu, vyplývá ze studie společnosti LeasePlan. Škoda za havárie se ale nejčastěji šplhá do hodnot kolem 18 000 Kč, zatímco krádeže končí průměrně na částkách kolem 30 000 Kč.

Z našich dlouhodobých statistik vyplývá, že přibližně 45 % škod je řidiči označeno jako poškození vzniklé při parkování nebo na zaparkovaném vozidle. Opatrní buďte zejména při parkování u supermarketů, kde častá poškození vznikají při snaze ‚namáčknout‘ všechna auta co nejblíže vchodu. Dále pak při parkování například na sídlištích, kde k častým poškozením špatně zaparkovaných vozidel dochází při průjezdu většího automobilu, uvedl Michal Prokopec ze společnosti LeasePlan.

Ve statistikám podle průzkumu dále následují škody kvůli nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky a nedodržení bezpečné vzdálenosti od dalšího vozu. Nejméně pak na pojišťovnu běháme kvůli vandalismu nebo živelnému poškození. Z hlediska nejvyšší průměrné škody je pak nejdražší nedat přednost jinému vozidlu, kde se průměrná škoda pohybuje kolem 47 000 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).