Hlavní navigace

Akcie Fortuny se včera dostaly na dno

Jiří Hovorka

Světové akciové trhy včera čekaly, jak moc (a jestli vůbec) bude Americká centrální banka stimulovat zámořskou ekonomiku, která v posledních týdnech lehce uvadá. A tak se stalo, že i když ostatní americká včera oznámená makrodata byla pozitivní a normálně by trhy popohnala vzhůru, včera se tak nedělo.

Zprávou číslo jedna na pražské burze byly včera hospodářské výsledky Komerční banky za třetí čtvrtletí roku 2010. Největší pozitivum trh spatřuje v o 200 mil. Kč nižších opravných položkách, jinak výsledky KB nijak zásadně nepřekvapily. Nakonec akcie KB včera přidaly 0,77 % na 4065 korun.

Po sérii zvýšených cílových cen a doporučení se včera akcie Erste Bank v Praze obchodovaly až na 820 CZK, nakonec však zavřely na 813,80 CZK. Trochu nečekaně byl zájem o akcie Telefónica O2, které narostly o 2,4 % na 404 CZK. Akcie Fortuny se naopak dostaly na nejnižší hodnotu od uvedení na trh a nezbývá než doufat, že výsledky hospodaření této společnosti zveřejněné 10. 11. 2010 dopadnou nad očekávání a znovu se o tento titul začnou investoři zajímat, shrnuje včerejší dění na pražské burze analytik společnosti Cyrrus David Vaculík.

Našli jste v článku chybu?