Hlavní navigace

Sdružené nákupy elektřiny a plynu šetří obyvatelům severních Čech peníze

Sdílet

Gabriela Hájková 22. 7. 2013

Obyvatelé severních Čech mohou ušetřit na platbách za elektřinu a plyn. Spolu s městy a obcemi se totiž domácnosti stále častěji účastní sdružených nákupů těchto komodit. Své náklady na energie už takto snižují například domácnosti z Frýdlantu (průměrně o čtvrtinu) a z Hrádku (téměř 30 %). Nově o této možnosti informoval také liberecký magistrát. 

Od pondělí 8. července do 13. září se mohou obyvatelé Liberce přihlásit ke sdruženému nákupu energií na komoditní burze. Účast na E-aukci je bezplatná. Jen v prvním týdnu projevilo o E-aukci zájem několik desítek Liberečanů. Po ukončení přihlašování zájemců o elektronickou aukci bude společnost hledat dodavatele energií pro všechny dohromady. Soutěžit se tedy bude jeden velký balík, nikoliv každá domácnost zvlášť. Tím se následně sníží ceny nakupovaných energií, uvádí ve zprávě na webu Magistrátu města Liberec Zuzana Minstrová s tím, že levnějších energií by se mohli lidé dočkat ještě v tomto kalendářním roce.

Statutární město Liberec začalo se sdruženým nákupem energií na elektronické burze pro město a jeho příspěvkové organizace vloni. Jen na elektřině se nám tak podařilo ušetřit 3 miliony korun. Očekáváme, že k tomu další 4 miliony ušetříme na nákupu zemního plynu, vysvětlil náměstek primátorky pro ekonomiku Jiří Šolc důvod, proč město následně připravilo E-aukci také pro domácnosti.

Podrobnosti, kdy a kam zajít a co si vzít s sebou najdete na webu libereckého magistrátu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).