Hlavní navigace

Češi jako investoři? Polovinu peněz mají na vkladech

Sdílet

Gabriela Hájková 22. 7. 2013

Češi jsou konzervativní investoři. Tento fakt  potvrzují i statistiky České národní banky ze kterých vyplývá, že české domácnosti mají téměř polovinu (47,7 %) svých volných prostředků uloženou na bankovních vkladech.

V posledních době se podle dat centrální banky začal zvyšovat podíl obligací (3,4 %), který má na svědomí emise státních dluhopisů pro domácnosti. Akcie obchodované na burze jsou pak zastoupeny pouze 1,3 %. 

Dále se finanční aktiva domácností skládají z hotovosti (7,4 %), penzijního připojištění (6,2 %), životního pojištění (7 %) investičních fondů (4,6 %), nekótovaných akcií (7,9 %), půjček (0,4 %) a ostatní položky tvoří 14,4 %.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 7. 2013 10:12

  Daniel Rozsnyo (neregistrovaný) ---.nat.praha12.net

  A je mozno v ceskych podminkach spustit investicni projekt typu - poslete nam penize, rozhodnete na jaky projekt/ucel se pouziji a sledujte jejich pouziti a nasledny navrat. Vynos je temer zarucen (nebudeme delat blbe projekty) jen doba se tezko odhaduje (musi se prodat kopie vysledniho produktu - bud vsechny nebo alespon ty ktere zaruci navrat one "pujcky").

  Duvera v system by sla vybudovat, je tady nejaky pravnik co by do toho sel z legalniho hlediska?

 • 22. 7. 2013 11:08

  Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz

  kamkoli sverite penize, snazi se vas akorat obrat na poplatcich (kolikrat je smysl fondu hlavne vybrat poplatky a jesli bude zhodnoceni nikoho nezajima)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).