Hlavní navigace

Sdílíte, že jedete pryč? Je to jako pozvánka pro zloděje

Sdílet

Letní sezóna pomalu začíná a lidé plánují dovolené. Řada z nich ale dělá chybu v tom, že ještě před odjezdem na sociálních sítích veřejně avizuje, kam jede a na jak dlouho. Případně během dovolené přidávají fotografie z destinace, kde se právě nachází. To však slouží jako přímá pozvánka pro zloděje, kterým tímto říkáte jediné: Nejsme doma.

Dříve lupiči zkoušeli, kdo by mohl být zrovna pryč, to ale v době digitalizace není potřeba. Lidé jim sami dají vědět, jak dlouho zůstane jejich domov opuštěný.

Allianz pojišťovna zveřejnila několik rad, jak se před odjezdem na dovolenou chovat. Předně nesdílejte na sociálních sítích, kdy odjíždíte, kam jedete ani na jak dlouho. Zabezpečte svůj byt či dům, zkontrolujte, zda jsou dovřená okna atd.

Pokuste se také domluvit například se sousedy, aby vám vybírali schránku. Přeplňená nevybraná schránka totiž zlodějům také ukazuje, že nejste doma.

Během delší nepřítomnosti je pak lepší si zajistit někoho, kdo kromě zalévání květin zkontroluje i celý byt či dům a zjistí, zda nedošlo například k nějakému přepětí nebo vytopení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).