Hlavní navigace

Sdílená Pracovna a Hithit nabízejí podporu projektům v oblasti umění, kultury a designu

Sdílet

Gabriela Hájková 12. 4. 2016

Projekt Pracovna, který na pražském Žižkově provozuje sdílenou kancelář pro lidi na volné noze, spojila síly s crowdfundingovým portálem Hithit. Výsledkem je příležitost najít finanční podporu na nové projekty v oblasti umění, kultury nebo designu. Zájemci se mohou hlásit do 15. května.


prostor sdílené Pracovny na Žižkově

Crowdfunding je v ČR poměrně nová metoda financování, kdy o svém záměru musíte přesvědčit dostatečné množství lidí, aby vám na jeho rozjezd přispěli. Konkrétně na Hithitu najdete řadu projektů, jejichž autoři takto shánějí finanční podporu vydání knihy, natočení filmu nebo novou značku oblečení.

V Hithitu si myslíme, že svůj prostor si zaslouží také kultura. Proto jsme spolu s Pracovnou vymysleli Letní školu crowdfundingu, kde získají podporu mladí produkční, režiséři, spisovatelé, filmaři a další, popsal Jonáš Herza, který se zaměřuje na vyhledávání zajímavých projektů a pomáhá jim s realizací vlastní kampaně.

Letní škola je pro kulturní a umělecké projekty, které plánují shánět financování přes crowdfundingovou kampaň na portálu Hithit. Pokud zaujmete porotu, získáte podporu ve formě školení, workshopů a osobních setkání. Úspěšní zájemci také získají členství v Pracovně na celé léto a budou mít možnost konzultovat své projekty s odborníky na poli PR, práce s médii a sociálními sítěmi. Dostanou rady od realizátorů úspěšných kampaní i detailní zpětnou vazbu od lidí z Hithitu, doplnila ještě Andrea Kosařová za projekt Pracovna.

Podrobnosti programu a přihlášky naleznete na webu Pracovny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).