Hlavní navigace

Pražané využívají taxi téměř výhradně pro osobní účely, rozhodující je pro ně cena

Sdílet

V 90 % případů využívají Pražané jízdy s taxi službou k osobním účelům. Pouze 10 % jich využívá taxi službu k pracovním účelům. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Taxi Praha.

Mezi nejčastější situace, kdy si Pražané taxi objednají, patří návštěva baru či restaurace. V těchto případech volí taxi službu ve všech případech 15 % dotázaných. Na cestu z letiště nebo na letiště si vždy objedná taxi 8 % respondentů. Naopak v případě pracovní schůzky si 76 % dotázaných nevolá taxi nikdy. U dopravy do zaměstnání je to dokonce 86 % a u dopravování dětí na kroužky či zájmovou činnost 97 %.

Pokud už si ale taxi zavolají, je to nejčastěji telefonicky. Více než třetina dotázaných tak činí vždy. Dalších 29 % uvedlo, že si taxi zavolá telefonicky často a 30 % alespoň občas.

Zároveň přetrvává i trend, kdy si lidé taxi odchytí přímo na ulici. 5 % tímto způsobem shání taxi ve všech případech, kdy jej potřebují využít. Například přes webové stránky taxi služby ale nikdy neobjednalo taxi 77 % respondentů.

Nejdůležitější je pro Pražany cena za přepravu. Za důležitou či spíše důležitou ji považuje 92 % oslovených. Na druhém místě je pro ně chování řidičů a příjemné vystupování. Svou roli ale hraje i rychlost, s jakou je vůz přistaven a vzhled interiéru. Naopak vybavení vozu, jako např. wi-fi či tablet, balená voda a další doplňkové služby, ale považuje 79 % respondentů za nedůležité.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).