Hlavní navigace

Rozmyslete si dovolenou na příští rok včas a ušetřete pětinu ceny

Sdílet

Gabriela Hájková 22. 11. 2012

Pokud nakoupíte zájezd v režimu first minute, můžete letos ušetřit průměrně 18 % z katalogové ceny zájezdu. Vyplývá to ze srovnání nabídek na rok 2013 cestovní agenturou Invia.cz. 

Kromě toho nabízejí cestovní kanceláře při včasném nákupu i bonusy navíc.  Letos se podle šetření nabízí více parkování na letišti zdarma nebo bezplatné svozy. Oproti loňskému roku ale naopak ubylo nabídek s pobytem pro děti bez poplatku.

Slevy v rámci first minute nabídky zájezdů se v letošním roce pohybují v rozmezí od 11 % až do 30 % z katalogové ceny pobytu. Ze srovnání cestovní agentury Invia.cz vyplynulo, že nejvýraznější snížení cen lze registrovat v případě leteckých zájezdů do arabských destinací. Naopak nejnižší slevy je možné pozorovat u pobytů v Bulharsku, které jsou obecně levnější. Nabídka nejvýraznějších slev platí při včasném nákupu pobytu do 31. ledna 2013, uvádí zpráva společnosti Invia.cz s tím, že sleva za zájezd v režimu first minute je letos zhruba stejná, jako loni, liší se ale podle destinací. Například Řecko a Turecko pořídíte letos s větší slevou. 

Zájezdy v tomto režimu můžete nakupovat už od půli října až do konce ledna.

Příklad cen first minute zájezdů na příští rok

Destinace Cena na osobu
Egypt Od 15 300 Kč
Turecko Od 15 400 Kč
Tunisko Od 15 990 Kč
Řecko Od 16 700 Kč
Bulharsko Od 18 990 Kč

Zdroj: Invia.cz, Srovnání zájezdů: červenec 2013, 5* hotel, strava all inclusive

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).