Spočítejte si...

Zavřít

Za letní pneumatiky si můžete vykoledovat pokutu i krácení pojistného

Od začátku listopadu až do konce března platí povinnost mít zimní pneumatiky na voze v případě, že se na silnici nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza nebo pokud se dá předpokládat, že by mohlo začít sněžit nebo mrznout během jízdy. Zákon tak vlastně přesně nestanovuje, že musíte mít nyní přezuto. Pokud ale nemáte, koledujete si o pokutu.

Kromě toho se vám ale také může stát, že v případě nehody na letních pneumatikách, vám pojišťovna zkrátí plnění. Ačkoli ani nemusíte být viníkem nehody, škody na vozidle vám může pojišťovna vyplatit jen v částečné výši. Občas totiž pojišťovna krátí plnění při jízdě na letních pneumatikách v tomto období automaticky bez přihlédnutí k tomu, kdo nehodu zavinil s odkazem na porušení zákona. Dle předchozích zkušeností lze předpokládat, že budou mít pojišťovny nutkání krátit například o 20 procent. Poškozeným pak většinou nezbývá, než případ dále řešit soudní cestou, nastínil zkušenosti Lukáš Fládr ze Sdružení pomoc poškozeným.

Za jízdu se zimním přezutím po celou zimu naopak některé pojišťovny mohou zvýhodňovat cenu pojistného.

Rozmyslete si dovolenou na příští rok včas a ušetřete pětinu ceny V úterý bude ve stovkách e-shopech doprava zadarmo        
AAA
AAA (neregistrovaný) 62.168.56.---
22. 11. 2012 13:30 Nový

Opet kecy, alespon tentokrat bez PR prodejcu gum :)

Definujeme-li "NYNI" jako cca tri tydny zpatky a velmi pravdepodobne jeste alespon tyden dopredu, prezuto mit nemusite a o nic si nekoledujete.