Hlavní navigace

Retailové bankovnictví Citibank převezme Raiffeisenbank, detaily prodeje neprozradí

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 14. 9. 2015

Citibank Europe v dnešní tiskové zprávě oficiálně oznámila prodej svého retailového bankovnictví. Kupujícím je Raiffeisenbank. Úspěšné dokončení prodeje podléhá schválení regulátory a je plánováno na první čtvrtletí roku 2016. O záměru prodeje jsme vás informovali již v říjnu roku 2014.

Citibank prodává Raiffeisenbank celou divizi svého retailového bankovnictví a kreditních karet, zaměstnance retailové části banky a také své pobočky a bankomaty zaměřené na retailové klienty. V České republice se bude věnovat již jen korporátním klientům.

V praxi to znamená, že stávající klienti Citibank, kteří mají u ní soukromý běžný účet, podnikatelský běžný účet, kreditní kartu, spotřebitelský úvěr, termínované vklady, spořicí nebo investiční účet se nejpozději začátkem příštího roku stanou klienty Raiffeisenbank. Podobně na tom budou stávající zaměstnanci banky, i ty si převezme Raiffeisenbank. Pokud s tímto krokem klienti Citibank nebudou souhlasit, mohou smlouvy sami vypovědět a vybrat si jinou banku.

V současné době se pro klienty vůbec nic nemění, řekla serveru Měšec.cz Eva Chaloupková, tisková mluvčí Citibank. Transakce nebude mít žádný bezprostřední dopad na účty klientů retailového bankovnictví, bankovní produkty a služby, či na způsob, jakým Citi řídí v České republice segment osobního bankovnictví. Citibank ve spolupráci s Raiffeisenbank pracuje na tom, aby převod proběhl hladce a klientům byla i nadále zachována vysoká úroveň služeb, na niž jsou zvyklí, popisuje další kroky Eva Chaloupková a dodává, že v průběhu realizace převodu tak budou klientům i nadále poskytovány bankovní služby v souladu se stávajícími podmínkami, příslušnými právními předpisy a zásadami náležité odborné péče. Všechny pobočky a kanceláře Citibank budou nadále v provozu. Klienti mohou své účty i jiné bankovní produkty využívat stejně jako doposud. Po dokončení převodu budou osloveni Raiffeisenbank a.s., která je přivítá jako své klienty a poskytne jim veškeré další informace.

Detaily obchodu Citibank nezveřejnila a ani nezveřejní.

Podobným způsobem v roce 2009 přestala své služby pro retailové klienty poskytovat HSBC Bank, tehdejší klienty koupila Česká spořitelna.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).