HSBC Bank na českém trhu končí se službou HSBC Premier

11. 12. 2009

Sdílet

Londýnská centrála HSBC Bank se rozhodla, že její česká pobočka se vrátí zpět do doby, kdy poskytovala pouze služby korporátním klientům a investiční bankovnictví. Zdroj z české pobočky HSBC Bank serveru Měšec.cz exkluzivně potvrdil, že nejpozději k 31.3.2010 budou zrušené všechny soukromé účty klientů, kteří si zřídili službu HSBC Premier. Účty budou zrušeny definitivně a bez náhrady.

Souvisí to s i s tzv. dubajskou krizí a banka teď hledá způsoby, jak ušetří. Retailový byznys služby HSBC Premier byl v Česku sice ztrátový, ale to je zcela přirozené, když se nová služba teprve rozvíjí. Nedávno jsme představili novinku v podobě hypotéky a najednou se vše zastavuje. Všichni zaměstnanci jsou tím zaskočeni, potvrdil serveru Měšec.cz druhý zdroj. Retailové aktivity HSBC Bank naopak zůstanou v Polsku, kde banka vidí velký potenciál bonitních klientů.

Po strategickém zhodnocení našeho působení jsme se rozhodli soustředit své zdroje  v  České republice pouze na firemní bankovnictví. V této oblasti je naše  přidaná  hodnota  vyšší  než u místních bank, obzvláště pak v oblasti podpory   mezinárodního   obchodu.Veškerým  závazkům  vůči  našim  klientům osobního  bankovnictví samozřejmě bezezbytku dostojíme a věnujeme maximální úsilí   bezproblémovému   průběhu   zrušení   stávajících  služeb  osobního bankovnictví  HSBC  Premier,  uvádí  Arjan  van  den Berkmortel, CEO české pobočky HSBC Bank ve svém prohlášení pro server Měšec.cz.

Kam dál:

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality

Autor se věnuje publikační činnosti v oblasti osobních financí. Specializuje se na finanční produkty, spotřebitelská témata a osobní silniční dopravu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).