Spočítejte si...

Zavřít

HSBC Bank na českém trhu končí se službou HSBC Premier

Londýnská centrála HSBC Bank se rozhodla, že její česká pobočka se vrátí zpět do doby, kdy poskytovala pouze služby korporátním klientům a investiční bankovnictví. Zdroj z české pobočky HSBC Bank serveru Měšec.cz exkluzivně potvrdil, že nejpozději k 31.3.2010 budou zrušené všechny soukromé účty klientů, kteří si zřídili službu HSBC Premier. Účty budou zrušeny definitivně a bez náhrady.

Souvisí to s i s tzv. dubajskou krizí a banka teď hledá způsoby, jak ušetří. Retailový byznys služby HSBC Premier byl v Česku sice ztrátový, ale to je zcela přirozené, když se nová služba teprve rozvíjí. Nedávno jsme představili novinku v podobě hypotéky a najednou se vše zastavuje. Všichni zaměstnanci jsou tím zaskočeni, potvrdil serveru Měšec.cz druhý zdroj. Retailové aktivity HSBC Bank naopak zůstanou v Polsku, kde banka vidí velký potenciál bonitních klientů.

Po strategickém zhodnocení našeho působení jsme se rozhodli soustředit své zdroje  v  České republice pouze na firemní bankovnictví. V této oblasti je naše  přidaná  hodnota  vyšší  než u místních bank, obzvláště pak v oblasti podpory   mezinárodního   obchodu.Veškerým  závazkům  vůči  našim  klientům osobního  bankovnictví samozřejmě bezezbytku dostojíme a věnujeme maximální úsilí   bezproblémovému   průběhu   zrušení   stávajících  služeb  osobního bankovnictví  HSBC  Premier,  uvádí  Arjan  van  den Berkmortel, CEO české pobočky HSBC Bank ve svém prohlášení pro server Měšec.cz.

Kam dál:

Říjnová platební bilance skončila vysokým přebytkem Citibank spustila elektronické výpisy, papírové výpisy čeká poplatek        
vostro 1000 aura:51

Škoda.

celé vlákno

Tahleta banka neměla vůbec špatné služby a já sám po ní pokukoval. Ale to, co předvádí, je jak pro srandu králíkům. Ještě před měsícem prodávají nové hypotéky, někdo si je koupí a najednou je má všechno splatit a konec. To se přece v dobrém obchodě nedělá.

Carlos
Carlos (neregistrovaný) ---.34.broadband13.iol.cz
11. 12. 2009 18:52 Nový

Re: Škoda.

celé vlákno

Ja jsem se taky užuž chystal jim zavolat. Český banky jsou bída: pokud nejsi fotbalista nebo ze showbyznysu, tak na tebe kašlou. Je to asi dětinský, ale rád bych aby mi návštěva banky nepřinášela traumata – to by ale u monster typu ČS nebo ČSOB museli změnit svůj přístup k zákazníkům.

Zubnik
11. 12. 2009 20:03 Nový

Re: Škoda.

celé vlákno

Nerad bych aby to znelo jako naka trapna reklama, ale svagr se nechal zlakat k nakymu sporicimu uctu u J&T a hrozne si liboval, ze si pripadal jako ve filmu. Prijela za nim naka bankerka az do prace aby podepsali smlouvu a cely to prej je az trochu snobarna. Ale servis pry vybornej.

xls
xls (neregistrovaný) ---.par.adsl.static.bluetone.cz
11. 12. 2009 15:54 Nový

Nebylo o co stát

Byl jsem jejich zákazníkem skoro rok, ale sám jsem to před pár týdny skončil. HSBC se snažila prezentovat se jako něco vyjímečného, přitom rozsah služeb byl více než omezený, jejich kvalita spíš horší, ze spousty slibů zbylo dost málo, a když na to přišlo, tak i to málo nefungovalo. Od pracovníků jste se pokaždý dozvěděli odlišný informace, takže často zadat i obyčejný převod nebo zkontrolovat, jestli se provedl, byl docela porod. Jako nějaká začínající nepříliš úspěšná záložna. Snažili se vyzdvihovat svý zkušenosti v oblasti investic a přitáhnout bohatý zákazníky na produkty pro blbce typu „10% zúročení vkladu“, kde se tím myslelo mít to úročení pár měsíců a pak jim tam prachy nechat skoro zadarmo zmržený pár let.
Kolem a kolem: litovat toho můžou hlavně zaměstnanci.

matous
matous (neregistrovaný) ---.karneval.cz
11. 12. 2009 17:33 Nový

snad to neskonci jako 90 leta...

pocet bank v CR se posledni rok-dva minimalne zdvojnasobil, o realitkach ani nemluvim… kdyz jde clovek (v Brne) v centru nevidi az na par hospudek nic jineho nez banky a realitky… jsem opravdu velmi zvedavy jak to cele skonci, vsichni pisi o statnim dluhu ale to ze si banky mohou pujcit a spatne investovat ohromne castky, o tom se nemluvi (1/10 je bezny „Margin“). pritom za jejich podnikani je prakticky odpovedny stat a meritko „zisku“ bankovniho sektor vuci ostatnimu podnikani je ohromujici. o tom se taky nemluvi. v dobe kdy se kazdy ochotne zadluzuje a ceny panelaku a dubaje a podobne absurdni investice „rostou“, maji banky ohromne zisky. kdyz se trh vida opacnym smerem zacne prerostly financni sektor vytvaret ohromne ztraty, ktere musi zaplatit stat. necekal bych ze zadluzeni ktere kvuli svemu prerostlemu finacnimu sektoru museli podstoupit USA a UK se nam nejakym zazrakem vyhne CR…

zager
zager (neregistrovaný) 94.241.65.---
12. 12. 2009 15:29 Nový

Vhodná fotka přímo z Dubaje

celé vlákno

Tohle moje foto je přímo z Dubaje, myslím, že se to hodí: http://www.nikdo.org/im.php?…

jirka
jirka (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
13. 12. 2009 1:05 Nový

Jsem v šoku!

s HSBC mám zkušenosti z ciziny, tady mám u nich účty od začátku. Vždy spokojenost. Mě prostě zdejší banky se svou poplatkovou strategií pijou krev. Na druhé straně to, že se dočtu na netu náhodně o tom, že banka, kde mám účty, zavírá krám – a nedozvím se to primárně od nich, to je chování odpovídající IV. či páté cenové skupině. Takže nakonec taky šmejdi…

Spoky
Spoky (neregistrovaný) ---.vodafone.cz
14. 12. 2009 0:54 Nový

HSBC bordel

celé vlákno

Myslím, že pan van den Berkmortel pěkně kecá. HSBC žádnou vyšší přidanou hodnotu ve firemním bankovnictví nemá, je na tom asi tak stejně, jako se svým zkrachovalým HSBC Premium. Zdá se, že soudruzi v bance pořádně nevědí, co dělají. Jak vlastně nyní budou fungovat služby pro lidi, kteří mají jejich konto v pobočce někde v cizině a budou chtít využít služeb banky v ČR? Vykašlou se na ně nebo jim poskytnou to, co tvrdili, že je jejich standard? A proč vlastně ruší česká stávající konta, když by jen stačilo neprodávat nová?

Jano
Jano (neregistrovaný) 82.117.130.---
14. 12. 2009 8:05 Nový

Re: HSBC bordel

celé vlákno

Haha, a to mě osobní bankéřka lákala na hypotéku. A já na ni téměř skočil, zatím jsem byl naštěstí jen ve fázi oceňování nemovitosti. Ale co mě strašně sere, a vážně hodně sere:

Zrušil jsem všechny účty u svých bank, zničil a pošlapal dlouholetou historii a peníze (asi 5 mil.) převedl do HSBC. Pár desítek tisíc investoval do jejich fondů, na které mě lámali. Ale proč ne, servis slušný, hodně cestuji a konečně mám banku s velkým B a jinou už nepotřebuji.

Ukázalo se, že zrušit účty u svých bank byla zásadní chyba a omyl mého života. Není o nic lepší a exkluzivnější, než jiné banky. Naopak, je horší! Nejprve naláká nové klienty, vezme jejich prachy a pak je odkopne jak prašivé psy se slovem: „já jsem si to rozmyslela, už tě nemiluji“. HSBC je prašivá děvka, nic víc. Škoda. Ale jí nevadí nějakých pár klientů v České republice, protože jejich štěkot nikdo neuslyší. Po 15 letech od bankovního zemětřesení v Česku, kdy banky padaly jak hrušky, to je moje první negativní zkušenost.

Vracím se do „drahých“ českých bank, kde mám alespoň jednu jistotu: nezruší mi účet jen tak z legrace, že je to už u nás nebaví.

Libor
Libor (neregistrovaný) ---.182.broadband2.iol.cz
14. 12. 2009 23:11 Nový

Re: HSBC bordel

celé vlákno

Není třeba jít do „drahých českých bank“, Jano. Zkus JT. Z jejich tiskové zprávy: „K termínovaným vkladům Clear Deal na 1 rok (4 % p.a.), 2 roky (4,5 % p.a.) a 5 let (5 % p.a.) nabídne J&T Banka také termínovaný vklad s tříměsíční výpovědní lhůtou s úrokem 3 % p.a. Zároveň klientům, kterých se rozhodnutí HSBC dotkne, banka bez poplatků otevře a povede běžné účty, vydá platební kartu a poskytne e-banking. Pro klienty je J&T Banka připravena také zpracovat individuální nabídku služeb privátního bankovnictví.“ Jsou to docela frajeři, přes to všechno, co se o nich píše a nikam se nezdejchnou. Nemaj proč a nemaj kam:)

H
H (neregistrovaný) 193.108.73.---
16. 12. 2009 16:39 Nový

Re: HSBC bordel

celé vlákno

dekujeme za podporu… to jsme si nezaslouzili pane…:„Vasi“ zamestnanci