Hlavní navigace

Řecko odpustí letadlům poplatky. Zlevní se zájezdy?

Sdílet

Gabriela Hájková 23. 3. 2011

Ve snaze podpořit svůj cestovní ruch odpustí Řecko letadlům všechny poplatky. Z rozhodnutí zdejšího ministra dopravy Dimitrose Reppase tedy budou od prvního dubna do konce letošního roku od poplatků osvobozena všechna přistávající, vzlétající i pobývající letadla na řeckých letištích ( s výjimkou athénského letiště Eleftherios Venizelos). Informoval o tom dnes Tomio Okamura, mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Zájezdy českých cestovních kanceláří do Řecka ale nezlevní, upozornil Okamura s tím, že zrušeny totiž budou přistávací a parkovací poplatky pro letadla, což je z hlediska ceny zájezdu zcela zanedbatelná částka.

Přistávací poplatek činí například u středně velkého letadla 100–120 eur na letadlo, v přepočtu na cestujícího je to tedy pouze cca 15 Kč, dodal Okamura. Dodal také, že parkovací poplatek se platí až při parkování na letišti od 2 hodin a více a tudíž nebude mít na česká letadla, která se po tuto dobu na řeckých letištích většinou nezdržují, žádný vliv.

Na cenu zájezdu má vliv tzv. letištní taxa, kterou platí klienti za odbavení letištěm, tato však zrušena nebude, uzavřel Okamura.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).