Hlavní navigace

Raiffeisenbank klesají výnosy a tak šetří. Bude propouštět zaměstnance

Sdílet

Gabriela Hájková 25. 7. 2013

Raiffeisenbank plánuje do konce roku propustit desítky až stovky zaměstnanců. Mohou za to klesající výnosy, které ji nutí hledat více úspor. Informaci přinesly Lidové noviny.

Jasno o tom, kolik přesně banka propustí zaměstnanců, by mělo být kolem srpna až září. Myslím, že řádově se to dotkne desítek, možná nižších stovek pracovníků. Byl bych překvapen, kdybychom propouštěli v podobném rozsahu jako v roce 2011, řekl Lidovým novinám generální ředitel Raiffeisenbank Mario Drosc. (V roce 2011 propustila banka devět procent zaměstnanců).

Podle něj banka v současnosti na výnosech ztrácí maximálně kolem 10 %. Za poklesem výnosů Drosc vidí stagnaci ekonomiky, nízké úrokové sazby i zostřenou konkurenci na bankovním trhu, která neumožňuje kompenzaci klesajících marží zvyšováním poplatků.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 7. 2013 19:13

  Honza (neregistrovaný) 188.75.177.---

  Znám jednoho, pana Haleše, co píská divizi pod Berbrovým komandem. Měsíčně si vydělá jako rozhodčí na 30.000 korun, daně neplatí a přitom ho živí Raiffeisenka. Vyhodit ho by bylo správné.

 • 26. 7. 2013 1:15

  Lenka Hartychová (neregistrovaný) 31.130.167.---

  Celá Raiffeisenbank je v řiti. Proč si u nich zakládat drahé osobní účty? Proč u nich čerpat úvěry, když podmínkou je založení opět drahého účtu? Proč drahé hypotéky s opět drahým účtem? Tato banka vydělává z 99% jen na poplatcích! Když chce být Raiffeisenbank bankou pro movitou klientelu, tak se gen.ředitel nemůže divit, že v této rozkradené zemi, kde naprostá většina obyvatel obrací každou korunu, chce každý ušetřit (stejně jako Raiffeisenbank), tak hledá levnější řešení. A Raiffeisenbank levné služby opravdu nemá.

 • 26. 7. 2013 9:49

  Tomáš (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Tak si u nich založte osobní účet ZUNO se spořákem. Já ho mám, zatím jsem jim nezaplatil ani korunu. 1 výběr zdarma měsíčně v bankomatu Raiff.banky normálnímu člověku stačí. Ještě mi dali bezkontaktní kreditku, pokud ji chcete - ale pozor, pro neukázněného člověka je kreditka docela nebezpečná. Na spořících účtech sice snižují úroky, ale to dělají všechny banky. Pokud nasadí poplatky, papa a nechám si zase pouze mBank.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).