Hlavní navigace

Půjčku na dovolenou si vezme každý desátý

Sdílet

Češi si berou půjčky z mnnoha důvodů, ale dovolená mezi ně téměř nepatří. Podle průzkumu společnosti KRUK Česká a Slovenská republika si za tímto účelem někdy vzalo půjčku jen 11 % Čechů. Téměř 90 % Čechů financuje svoji letní dovolenou z úspor.

A pokud už si lidé na dovolenou půjčili, jednalo se o částku do 10 000 Kč. Podle cestovních kanceláří se přitom průměrná cena za osobu na dovolenou pohybuje okolo 20 000 Kč. Částka navíc každoročně vzrůstá, protože si Češi rok od roku dopřávají dražší dovolené s leteckou dopravou, vícehvězdičkovými hotely a all inclusive stravováním.

Na dovolenou si častěji půjčují lidé ve věku 45 – 53 let a mladí lidé mezi 18 – 26 lety. V těchto věkových skupinách si na dovolenou někdy vzalo půjčku do 10 000 Kč kolem 19 % respondentů průzkumu.

Z geografického hlediska si nejčastěji na dovolenou půjčují obyvatelé Královehradeckého kraje, kde si tento typ úvěru již někdy vzal téměř každý pátý (18,4 %) respondent průzkumu. Velkou výjimkou jsou půjčky na dovolenou mezi obyvateli Plzeňského kraje, kde si na dovolenou nikdy nepůjčilo přes 96 % dotazovaných.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 8. 2018 10:45

    Mirek (neregistrovaný) 213.235.185.---

    Bohužel i já si beru půjčku letos na dovolenou, jinak bych se nikam nepodíval a neodpočinul jsi. Pracuji, ale přestupoval jsem do nového, práce a tak zatím mi plat vystačí jen na to nejvíce potřebné. Pokud mohu poradit, tak mám dobré zkušenosti s půjčkou od ZONKY https://www.pujcka-dnes.cz/zonky-pujcka/ Mnohem raději si půjčuji od lidí, než od banky a jak jste na tom Vy?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).