Propuštěné padesátníky čekají na trhu práce trable

Padesátníci jsou na trhu práce ohroženou skupinou. Pokud někdo pár let před důchodem ztratí práci, může mít velký problém si najít novou v případě, že nemá specializaci, která by ho činila alespoň pro některé obory nepostradatelným.

Většina pracovních nabídek je od výrobních podniků, které kladou důraz na rychlost a kvalitu. Snaží se za směnu vyrobit co nejvíce kusů v co nejlepší kvalitě a požadavky na pracovní tempo zaměstnanců je velmi vysoké. Mnoho zaměstnavatelů má předsudky, že lidé nad padesát let už nemusejí být při práci tak hbití a pozorní, proto raději do svého týmu nabírají mladší pracovníky, vysvětlila Romana Rašková z agentury McROY Czech.

Ztratíte-li v tomto věku práci, měli byste se obzvlášť snažit, aby váš životopis byl ukázkový a abyste v něm kladli důraz na své zkušenosti. Doporučujeme rozepsat pracovní náplň pozice nebo další zkušenosti – to je výhodné zvlášť u mužů. Neměli by se bát zmínit i aktivity, které dělají doma – opravy na domě, výstavba nového plotu, opravy auta. To vše je možné schovat do kolonky ´další dovednosti nebo záliby´, z čehož budoucí zaměstnavatel pozná, že je uchazeč manuálně zručný, nebo že například umí svářet, ačkoli nevlastní svářečský průkaz, doplnila Rašková.

Šance na trhu práce také můžete zvýšit absolvováním rekvalifikačního kurzu. Můžete se zkusit obrátit i na své známé, zda nevědí o vhodné pozici, na kterou by vás osobně doporučili.

Podle Raškové se ale trend upřednostňování mladších pracovníků začíná pomalu obracet a zaměstnavatelé častěji než dříve hledají i starší, zkušené a odpovědné uchazeče.

U nákupu z e-shopů už nerozhoduje jen cena Senioři mají potíže s dluhy. Stále více jich má exekuci na důchod        
kk
kk (neregistrovaný) ---.stz.rev-fortech.cz
11. 2. 2016 19:56 Nový

padesátníci

Paní Rašková, počkejte, až Vám bude 50let a pak se chtějte někde dát zaměstnat a použijte Vaše rady.

Tomáš Marný aura:10
11. 2. 2016 21:04 Nový

WTF padesátkníky?

To si redakce Měšce nedokáže pořídit ani blbý MS Word (když už si nedokáže zaplatit korektora), který takovouhle krávovinu červeně podtrhne?