Hlavní navigace

Prodloužení devizových intervencí je stále pravděpodobnější

Sdílet

Arsen Lazarevič 28. 7. 2014

Scénář, že Česká národní banka prodlouží devizové intervence, je stále pravděpodobnější. Alespoň podle ekonomů, podle kterých hrozí nižší inflace, než je inflační cíl ČNB ve výši 2 %. 

Pravděpodobně bude zohledněn pomalejší návrat inflace k inflačnímu cíli a naopak bude zvýšena prognóza domácího hospodářského růstu, uvedl analytik společnosti Akcenta Miroslav Novák a dodal: Dopad listopadové intervence se ve druhé polovině letošního roku vyčerpá, a výsledkem tak bude skutečnost, že domácí ekonomika bude potřebovat další uvolnění měnové politiky. ČNB však nesáhne po nové intervenční hladině jako loni v listopadu. ČNB slovními intervencemi korunu oslabí dále k hladině 28 Kč/EUR a výše. K tématu čtěte také: Ceny jsou stejné jako loni. Oslabí ČNB znovu korunu?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 7. 2014 10:49

    Pavel (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

    Já nevím, všude se zdražuje, ceny běžného zboží z kategorie jídlo a léky jsou den ze dne dražší. Například koho by před rokem napadlo, že kuřecí prsní řízky budou za rok stát bezmála 200 korun? A to není všechno. I benzín je dražší a plíživě to jde všechno nahoru. Inflace to podle mého názoru je. A ČNB? Zase přitáhne opratě. A důsledek, zase se přitlumí spotřeba. Místo aby pustili korunu tam, kam patří, tedy za nějakých 20 korun za euro a rozjeli by hospodářský růst, tak to zadusí úplně. Ale zase tak nějak jejich cíl je splněn, lidi už skoro nešetří, nemají totiž z čeho.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).