Spočítejte si...

Zavřít

Exekucí na důchody nebezpečně přibývá

Počet exekucí starobních, invalidních i pozůstalostních penzí znovu rostou. V prvním pololetí je jich meziročně o 1600 více, Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) tak koncem července strhávala důchodcům peníze z celkem 72 656 penzí. Není výjimkou, že u jednoho důchodce eviduje ČSSZ ne jeden, ale dva nebo dokonce více exekučních příkazů, uvedla mluvčí ČSSZ Jana Buraňová.

ČSSZ si strhává z účtu peníze do výše takzvané nezabavitelné částky.
To však neznamená, že dluh zaniká. Pokud ho důchodce neuhradí jiným způsobem, ČSSZ výkon rozhodnutí eviduje až do doby, kdy se důchod zvýší nebo se změní počet vyživovaných osob tak, že je možné srážku zařídit, upozornila Buraňová.

Zákaz kouření může zruinovat vesnické hospody Prodloužení devizových intervencí je stále pravděpodobnější        
Ženská
Ženská (neregistrovaný) ---.i4g.tmcz.cz
27. 7. 2014 9:30 Nový

To je divu

Snad je jasné, že když většina lidí bere dvě pětiny peněz, které potřebuje k přežití, budou jim chybět. Dost bych se divila, kdyby si to naši ekonomové neuměli spočítat a nasadila lidem tak nízkou laťku omylem. Naopak tu máme stát se stejným druhem dlužního otroctví, jako třeba v Rusku - aby ses uživil, měj víc úvazků, než stihneš. Rudá paní, seč, seč, seč.

Babicka
Babicka (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
5. 11. 2014 13:26 Nový

Kolik si exekuci vydela ?

Tak mne zajima, kolik si muze exekutor vydelat kdyz by dluznik dluzil 4355,korun. Kamaradce rekli ze dluh je 18655 Korun. Naklady na rizeni. tak se vydelava?