Hlavní navigace

Americká hypotéka může být někdy výhodnější, řada Čechů to ale neví

Sdílet

Když jdete do banky žádat o hypotéku, je nutné doložit účel, za kterým si ji berete. Výjimku tvoří tzv. americká hypotéka, která jako jediná nevyžaduje, abyste měli nějaký účel a bance ho sdělovali. Můžete si ji tedy vzít jako zcela neúčelovou půjčku a financovat s ní, co je potřeba.

V Americe ji často využívají rodiče k financování studia svých dětí. V České republice ale tato hypotéka moc obliby nezískala. Často přitom lidé mohou získat lepší úrokovou sazbu a lepší podmínky, než u klasického spotřebitelského úvěru.

V zahraničí patří tento typ hypotéky mezi vyhledávaný, Češi ale mnohdy její hlavní přednosti neznají a volí proto méně výhodné a v konečném důsledku i daleko dražší řešení. Dle statistik Raiffeisenbank je zájem o americké hypotéky v ČR velmi nízký a činí mezi jedním až dvěma procenty na celkovém podílu poskytnutých hypotečních úvěrů, říká Milan Voldřich, ředitel úvěrových produktů Raiffeisenbank.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 11. 2018 18:00

  Jirka (neregistrovaný) 82.202.112.---

  Říká to zástupce banky, která americkou hypotéku (nejspíš) nabízí. Žádný jiný názor, žádný nezávislý, žádná konkrétní data. To je mi panečku novinařina! :)

 • 28. 11. 2018 21:29

  AAA (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  https://www.pujcka.co/raiffeisenbank-americka-hypoteka-univerzal

  no ty voe .... přitom spotřebák lze dneska dostat za 6%
  snad jen pokud by člověk potřeboval více než se na spotřebáky dává

 • 29. 11. 2018 15:40

  BBB (neregistrovaný) 109.164.95.---

  Říká to zástupce banky, která nabízí i spotřebitelské úvěry, se kterými americkou hypotéku srovnává a na kterých mají vyšší marže. Na nižší částky s kratší dobou splatnosti je sice lepší mít spotřebitelský úvěr, ale u vyšších částek na delší dobu splatnosti neúčelová hypotéka jasně vyhrává.

 • 28. 11. 2018 23:37

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.97.---

  A není náhodou zakopán pes v tom, že Americká hypotéka rovná se hypotéka bez spoluúčasti investora - dlužníka? To se nedivím, že ji banky nechtějí nabízet. Poměr riziko a výnos je nejvyšší. Bankám se dá vyčíst ledaco. Ale jedno je jisté, nejsou hloupé. A za druhé, jak zaťuká na dveře ekonomická recese, bude zase mnohem více lidí bez práce, platy zamrznou, či se dokonce zase budou snižovat... to je potom logické, že přibude dlužníků a půjčky se budou mnohem hůře vymáhat zpět. Ceny nemovitostí také v dobách silné recese klesají (ano vážení, klesají). I když si tento fakt nechcete nikdo připustit, je tomu skutečně tak. Do dneška vás novináři, finanční poradci a analytici masírovali, že nejlepší investice je do vlastní nemovitosti. Lidé jsou nepoučitelní a jsou nuceni opakovat stále stejné chyby.

 • 28. 5. 2019 10:41

  Karel7 (neregistrovaný) ---.pilsfree.net

  Předtím než si vezmete jakoukoli hypotéku doporučuji vyzkoušet srovnávače a online kalkulačky, mě se osvědčila kalkulačka zde: https://www.moneyo.cz/hypotecni-kalkulacka/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).