Spočítejte si...

Zavřít

Při rekonstrukci využívá třetina Čechů kombinaci úvěru a vlastních financí

Třetina Čechů, kteří se rozhodnou pro rekonstrukci svého domu či bytu, využívá k financování této činnosti kombinaci vlastních finančních prostředků a úvěru. Pouze 3 % si půjčují peníze na celou rekonstrukci. Vyplynulo to z průzkumu finanční skupiny Wüstenrot.

Pětina respondentů začne přestavovat bydlení ve chvíli, kdy se jim narodí dítě, nebo naopak dítě dospívá či odchází od rodiny. Případně v situaci, kdy se k nim nastěhuje partner. Třetina rekonstruuje, když staré zařízení již dosluhuje, nebo se jim přestane líbit. 11 % dotázaných se dle svých slov pouští do předělání bydlení často.

Jen 8 % Čechů nemá potřebu své bydlení nijak měnit ani vylepšovat. Více než čtvrtina (27 %) si bydlení zpříjemňuje nákupem drobností, ale větší úpravy neplánuje.

Zákazníci bitcoinové burzy přijdou o třetinu svých aktiv MPSV se ohrazuje proti mýtům kolem připravovaného sociálního bydlení        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz
10. 8. 2016 10:09 Nový

asi takhle

nejvic se mi libi "rekonstrukce" bytu typu vymaluju, dam novou podlahu, koupim novou sedacku a obrovskou plazmu a mam rekonstruovano. Koupelna jak za krale klacka, ale to holt uz by chtelo praci, tak tu necham puvodni nejlepe umakartovou s otocnym umyvadlem nad vanou :-)))

Divil jsem se, kdyz jsem kupoval byt, kolik takovych bytu je. Jak nebyla v inzeratu fotka koupelny bylo jasny, ze je treba pocitat s kompletni rekonstrukci a pak to zohlednit v cene. Ovsem plno lidi melo pocit, ze kdyz maji nove vymalovano, ze muzou napalit cenu.