Hlavní navigace

Prezidentem České bankovní asociace se stal Tomáš Salomon

Sdílet

Lenka Kašparová 23. 6. 2020

Česká bankovní asociace (ČBA) má nového prezidenta. Stal se jím Tomáš Salomon, současný ředitel České spořitelny, který ve funkci vystřídá dlouholetého prezidenta Pavla Kavánka. Na post prezidenta byl zvolen na volebním shromážděním členů ČBA, která sdružuje české banky a stavební spořitelny. Shromáždění také zvolilo nové zástupce v řídících orgánech – Prezidiu a Dozorčím výboru.

Nový tříletý mandát začíná Prezidiu a Dozorčímu výboru 24. června 2020. Do Prezidia, které je statutárním orgánem asociace a řídí její činnost, bylo zvoleno pět vedoucích představitelů členských bank a ti si mezi sebou poté zvolili své vedení.

Prvním viceprezidentem ČBA se stal Jan JuchelkaKomerční banky a viceprezidentem Michal Strcula, z Air Bank. Dalšími členy prezidia jsou Zdeněk TůmaČSOB a Jakub DusílekUniCredit Bank.

Novým prezidentem České bankovní asociace je Tomáš Salomon.
Autor: Česká bankovní asociace

Novým prezidentem České bankovní asociace je Tomáš Salomon.

Nedávné měsíce opět ukázaly, jak je důležité, mít ziskové a kapitálově dobře vybavené banky, které podrží klienty i ekonomiku v době krize. Zároveň jsme se znovu přesvědčili, že silné profesní organizace jsou jedním ze základů prosperující společnosti, protože umožňují dialog mezi státem a komerční sférou. Roli bank a České bankovní asociace vnímám v následujícím procesu oživení ekonomiky jako zcela klíčovou, řekl po svém zvolení Tomáš Salomon.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).