Hlavní navigace

České dráhy o víkendu obnoví první noční vlaky

Sdílet

Lenka Kašparová 23. 6. 2020

České dráhy zahájí během posledního červnového víkendu provoz některých nočních vlaků. Ty vyjedou po téměř tříměsíční pauze vyvolané pandemií COVID-19. Noční vlak z Prahy do Popradu, Košic a Humenného sveze cestující poprvé v noci z pátku na sobotu 26. / 27. června, jeho součástí budou také lůžkové vozy. Vlak z Prahy přes Linec a Innsbruck do Curychu pojede poprvé v noci z neděle na pondělí 28. / 29. června. O provozu dalších nočních spojů se má ještě jednat.

V případě příznivé epidemiologické situace uvažujeme o zprovoznění nočního spojení mezi Prahou a Krakovem. Zavedení vlaku ale nemůžeme uspěchat, naší prioritou je zajistit cestujícím komfort a samozřejmě přitom vyhovět požadavkům hygieniků. O tomto spojení proto uvažujeme výhledově v polovině července, říká Petr Vondráček, ředitel Odboru dálkové dopravy Českých drah.

Jedná se také o vlaku jezdícím na trase z Vídně přes Břeclav a Bohumín do Berlína a zpět. Během léta ale pravděpodobně nebude fungovat přímé spojení z Prahy do Varšavy, ani spoje zajišťované lůžkovými a lehátkovými vozy polských a maďarských železnic ve spojích z Vídně a Budapešti do Varšavy nebo z Budapešti do Berlína. Cestující z České republiky naopak nepřijdou o noční sezónní vlaky z Bohumína k polskému Baltu (Svinoústí, Kolobřehu a Helu). V provozu budou od noci 26. / 27. června, prozatím ale bez lůžkových vozů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).