Spočítejte si...

Zavřít

Presumpce neviny v České republice možná zanikne

Simona Hornochová, která je náměstkyní ministerstva financí, plánuje výrazně narušit princip presumpce neviny. Podle serveru iHned.cz uvažuje o návrhu, ve kterém potrestá ty, kteří mají velký nepoměr mezi příjmy a svým majetkem. Celníci či daňoví kontroloři by k těmto lidem shromáždili materiály k žalobě, kterou by k soudu podal buď státní zástupce, nebo například právník Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Pokud by však ze strany soudu byla přijata, pak by viník prokazoval svoji nevinu, respektive důkazní břemeno by leželo na něm. Presumpce neviny je přitom uvedena v Listině základních práv a svobod, která je součástí ústavního pořádku České republiky. Je tedy otázkou, zdali by něco takového vůbec povolil ústavní soud.

Ekonomice se bude dařit, začínáme konečně dohánět EU Srpnová novela si posvítí na lichváře        
Petr
Petr (neregistrovaný) ---.maxicom.cz
4. 8. 2014 14:24 Nový

Re: Presumpce neviny v České republice možná zanikne

celé vlákno

Něco podobného funguje už nyní v rámci jednání s Českou kanceláři pojistitelů, kdy musím dokazovat, že jsem měl auto pojištěné nebo že jsme již nebyl vlastníkem.

Rob
Rob (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
4. 8. 2014 14:47 Nový

Re: Presumpce neviny v České republice možná zanikne

celé vlákno

Ceska kancelar pojistitelu jde dal - nejprve obvineni (prisla upominka za dluh na povinnem ruceni prodaneho auta), pak ignorovani (znovu) zaslanych dokladu o tom, ze auto uz nevlastnim, nasledne trest (v tomto pripade exekuce).
Teprve pak se musim v ramci zaloby branit u soudu.
Vskutku povedena taskarice.

Petr
Petr (neregistrovaný) ---.maxicom.cz
4. 8. 2014 23:25 Nový

Re: Presumpce neviny v České republice možná zanikne

celé vlákno

Ano, přesně takový případ se stal i mě. Naštěstí mám právní ochranu od DAS a ti to vyřešili velmi rychle jedním dopisem.