Spočítejte si...

Zavřít

Pražský okruh bude asi zpoplatněn

Novela vyhlášky ministerstva dopravy, která je nyní v připomínkovém řízení, počítá se zpoplatněním pražského městského okruhu. Řidiči by na něj tak nově nemohli vjet bez dálniční známky. Zpoplatnění by se týkalo tříkilometrového úseku za Černým mostem v pásmu Satalice – Běchovice a spojky mezi Slivencem s Ruzyní. Po dokončení by měl být zpoplatněn i úsek z Jesenice do Slivence spojující plzeňskou a brněnskou dálnici.

S připravovaným návrhem vyslovil nesouhlas pražský magistrát i jednotlivé dotčené městské části s tím, že řidiči budou místo po okruhu jezdit po místních komunikacích. Ministerstvo naproti tomu nebylo dosud schopno vyčíslit, kolik peněz by zpoplatnění okruhu přineslo. Nemá navíc ani žádnou studii, která by mapovala dopady na dopravu ve městě.

Od roku 2011 se sníží výkupní cena elektřiny ze slunečních elektráren Připravte se včas na změnu placení zdravotního pojištění        
Jevec
Jevec (neregistrovaný) ---.czech-tv.cz
16. 10. 2010 15:44 Nový

Poplatek

Jakto, že je zpoplatněn Pražský okruh i tam, kde komunikace existovala i před stavbou. Na to, abych jel z Barrandova na Zličín budu potřebovat dálniční známku? To je magořina! To mi nakupování vyjde pěkně draho!