Od roku 2011 se sníží výkupní cena elektřiny ze slunečních elektráren

Vláda v pondělí schválila novelu zákona, která se týká podpory výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie. Novela umožní Energetickému regulačnímu úřadu od roku 2011 snížit výkupní ceny energie pocházejících z fotovoltaických článků o 5 %. Po zbytek letošního roku a stejně tak i v roce příštím se výkupní ceny elektřiny z obnovitelných zdrojů nijak nemění.

Aktuální výkupní cena za kilowatthodinu je z fotovoltaických článků zhruba 13 Kč. Elektřina vyrábějící se tradičními metodami stojí zhruba šestinu této částky.

Zdroj: Česká tisková kancelář

Vláda chce rozhýbat výstavbu nájemních bytů, schválila proto záruky za úvěry Pražský okruh bude asi zpoplatněn        
MoB
MoB (neregistrovaný)
18. 11. 2009 8:31 Nový

WTF?

celé vlákno
Tomu nerozumím, aktuální zákon přece již umožňuje každoroční pokles o 5%, nebo ne? A šlo o to, aby ten pokles mohl být rychlejší...
uživatel si přál zůstat v anonymitě
19. 11. 2009 7:38 Nový

Re: WTF?

celé vlákno
Máte pravdu. Nechápu jak ČTK může něco takového vydat.

Novela umožní Energetickému regulačnímu úřadu od roku 2011 snížit výkupní ceny energie pocházejících z fotovoltaických článků o 5 %.

Správně má být - Novela umožní ERÚ snížit výkupní ceny energie z OZE pro rok 2011 o více jak 5 % došlo-li v roce 2010 k návratnosti investic pod tuším 11 let.

Po zbytek letošního roku a stejně tak i v roce příštím se výkupní ceny elektřiny z obnovitelných zdrojů nijak nemění.

Po zbytek roku 2009 se ceny z OZE samozřejmě nemění, nicméně v příštím roce (2010) třeba u zmiňované fotovoltaiky klesnou o 5 %.