Hlavní navigace

Pozor na společnost, kvůli které zaplatíte za telefon desetitisíce

Sdílet

Gabriela Hájková 27. 8. 2013

Během letošního roku došlo kromě jiného účinností novely zákona o spotřebitelském úvěru k zákazu prodeje úvěrů přes draze zpoplatněné linky. Více si přečtěte v článku Před chytáky úvěrových predátorů nás bude chránit zákon. Je plný pokut

Sdružení dTest však nyní upozorňuje na společnost Maghera Royal, která zákaz porušuje a volajícím účtuje poplatky v řádech desítek tisíc korun. 

Zájemci o úvěr se totiž po vytočení běžného telefonního čísla z inzerce v denním tisku dovolají do callcentra, kde se dozví, že na požadovaný úvěr nárok nemají. Operátor jim ale předá kontakt na investora, který jim údajně peníze půjčí. Toto číslo však už patří mezi vysoce tarifikované linky se sazbou 95 Kč za minutu. Operátoři pak podle sdružení dTest pod různými záminkami udržují volajícího na lince až několik hodin a volajícího opakovaně ujišťují, že jim bude hovorné později vráceno. Částky tak dosahující až několika tisíc korun a vrácení se samozřejmě zájemci o úvěr nedočkají.

Vyúčtování na vysoké částky, které volající musí nejprve uhradit operátorovi, je třeba u společnosti Maghera Royal reklamovat a domáhat se vrácení hovorného, protože službu poskytuje v rozporu se zákonem. Nejlepší obranou je vyhnout se při žádosti o úvěr jakémukoliv telefonnímu číslu začínajícímu trojčíslím 900, radí Miloš Borovička, právní poradce sdružení dTest s tím, že společnost Maghera Royal tímto postupem porušuje zákon a na peníze za hovorné nemá nárok. V minulém týdnu již dTest podal podnět České obchodní inspekci (ČOI), která nad dodržováním zákona o spotřebitelském úvěru dohlíží.

Chcete-li také podat podnět k ČOI, vzor najdete na webu sdružení dTest.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).