Hlavní navigace

Detailně si zapisuje své výdaje jen třetina lidí

Sdílet

Arsen Lazarevič 27. 8. 2013

Detailně si zapisuje své výdaje jen třetina Čechů. Toto domácí účetnictví je však většinou na papíře a značně nepravidelné. Alespoň podle výzkumu TNS AISA o přístupu Čechů k financím.

Nejčastěji si lidé zapisují své příjmy a výdaje proto, aby měli přehled a neutráceli za zbytečnosti, říká Leila Goulliová, výkonná ředitelka útvaru Design, komunikace a marketing Ery. Podle výzkumu by také polovina lidí ocenila, pokud by si příjmy a výdaje mohla sledovat v internetovém bankovnictví.

Téměř dvě třetiny respondentů by rády „na jednom místě“ také sledovaly pohyby peněz na svých dalších účtech i u jiných bank. Proto se Era rozhodla nabídnout svým klientům aplikaci Era osobní finance, která je součástí rozšířeného internetového bankovnictví. Usnadní jim správu osobních či rodinných financí, objasňuje Leila Goulliová.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 8. 2013 16:33

  bez přezdívky

  To bych se asi zbláznil, kdybych musel vše zapisovat. Od toho život nežiju a snažím se vše zařídit tak, abych tyhle nesmysly řešit nemusel.

 • 27. 8. 2013 21:48

  Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz

  Proč? Tolik času to nezabere, dělám to už přes deset let a denně mi to zabere tak maximálně deset minut. Ale to jenom někdy. Pak mám detailní přehled o všem. Peníze, kreditky, konta, pojistky a úspory. O Vánocích si udělám mezi slavením tak hodinku čas všechno to vyhodnotím a vyjedu si roční svodky. Člověk dostane velmi zajímavé výsledky.

 • 28. 8. 2013 10:04

  ANOnym (neregistrovaný) 188.175.191.---

  Třetina lidí je naprosto nesmyslný údaj, tohle dělají tak možná dva lidi ze sta a tím jedním bude Patrik Chrz.

 • 28. 8. 2013 12:23

  czhunter (neregistrovaný) 213.168.177.---

  Takových aplikací už existuje ...
  A když hodně platíte kartou či z účtu, tak je to funguje víceméně automaticky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).