Spočítejte si...

Zavřít

Detailně si zapisuje své výdaje jen třetina lidí

Detailně si zapisuje své výdaje jen třetina Čechů. Toto domácí účetnictví je však většinou na papíře a značně nepravidelné. Alespoň podle výzkumu TNS AISA o přístupu Čechů k financím.

Nejčastěji si lidé zapisují své příjmy a výdaje proto, aby měli přehled a neutráceli za zbytečnosti, říká Leila Goulliová, výkonná ředitelka útvaru Design, komunikace a marketing Ery. Podle výzkumu by také polovina lidí ocenila, pokud by si příjmy a výdaje mohla sledovat v internetovém bankovnictví.

Téměř dvě třetiny respondentů by rády „na jednom místě“ také sledovaly pohyby peněz na svých dalších účtech i u jiných bank. Proto se Era rozhodla nabídnout svým klientům aplikaci Era osobní finance, která je součástí rozšířeného internetového bankovnictví. Usnadní jim správu osobních či rodinných financí, objasňuje Leila Goulliová.

Pozor na společnost, kvůli které zaplatíte za telefon desetitisíce Pozor na nekalé praktiky zprostředkovatelů finančních produktů        
Lukáš Blecha aura:51

Nechápu

celé vlákno

To bych se asi zbláznil, kdybych musel vše zapisovat. Od toho život nežiju a snažím se vše zařídit tak, abych tyhle nesmysly řešit nemusel.

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz
27. 8. 2013 21:48 Nový

Re: Nechápu

celé vlákno

Proč? Tolik času to nezabere, dělám to už přes deset let a denně mi to zabere tak maximálně deset minut. Ale to jenom někdy. Pak mám detailní přehled o všem. Peníze, kreditky, konta, pojistky a úspory. O Vánocích si udělám mezi slavením tak hodinku čas všechno to vyhodnotím a vyjedu si roční svodky. Člověk dostane velmi zajímavé výsledky.

ANOnym
ANOnym (neregistrovaný) 188.175.191.---
28. 8. 2013 10:04 Nový

Re: Detailně si zapisuje své výdaje jen třetina lidí

Třetina lidí je naprosto nesmyslný údaj, tohle dělají tak možná dva lidi ze sta a tím jedním bude Patrik Chrz.

czhunter
czhunter (neregistrovaný) 213.168.177.---
28. 8. 2013 12:23 Nový

Re: Detailně si zapisuje své výdaje jen třetina lidí

Takových aplikací už existuje ...
A když hodně platíte kartou či z účtu, tak je to funguje víceméně automaticky.