Spočítejte si...

Zavřít

Pozor na nevyžádané prémiové SMS, které vás přijdou draho

Sdružení Spotřebitel.net upozornilo opět na problém s nevyžádanými prémiovými SMS. V posledních dnech totiž spotřebitelská organizace zaznamenala další stížnosti od lidí, kteří obdrželi nevyžádané textové zprávy od společnosti DIMOCO Czech s.r.o. a zaplatili za to nemalé peníze. Problém se objevil už v roce 2011 a informoval o něm například náš sesterský server Podnikatel.cz v článku Nový fígl mobilního byznysu. Zneužívá prémiové smsky

 Spotřebitelům je obvykle za 1 prémiovou SMS účtováno 99 Kč. V pravidelném vyúčtování telekomunikačních služeb pak naleznou mnohdy několikasetkorunovou položku připadající na prémiové SMS. Operátoři od toho dávají ruce pryč a spotřebitelé raději zaplatí, než by měli problémy, vysvětlila proces právní poradkyně sdružení Spotřebitel.net Kristýna Opletalová

Český telekomunikační úřad na zmíněnou firmu podal trestní oznámení v listopadu 2012. Výsledek vyšetřování ale není podle sdružení do dnešního dne znám, protože společnost DIMOCO se ohradila proti nařčení z podvodu. 

Podle právního poradce sdružení Matouše Blažka se mohou poškození k trestnímu oznámení připojit zasláním dopisu na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 3. Zasílání prémiových SMS je pak možné zablokovat u operátora. Reklamace by měli spotřebitelé směřovat písemně operátorovi i společnosti DIMOCO. 

ČNB varuje před podezřelými investičními společnostmi Finanční krize stála každého Američana 1 milion Kč        
Vůbec nevím . . .
Vůbec nevím . . . (neregistrovaný) ---.forschner.cz
12. 9. 2013 17:10 Nový

Re: Pozor na nevyžádané prémiové SMS, které vás přijdou draho

celé vlákno

Co to obnáší ta prémiová SMS ? Jak to vypadá to vůbec netuším.Kdo mě to prosím objasní po lopatě?

J
J (neregistrovaný) ---.193.broadband4.iol.cz
23. 10. 2014 10:07 Nový

Re: Pozor na nevyžádané prémiové SMS, které vás přijdou draho

celé vlákno

Souhlasím s vámi, takovou zprávu lépe snad ani nezveřejňovat, vždyť z ní není nic jasného. To jako přijde SMS a rovnou se účtuje poplatek za příchozí? To přece nemohu nijak ovlivnit. To je snad možné jen v zahraničí.