Hlavní navigace

Povinné ručení znovu zdraží

Sdílet

Arsen Lazarevič 19. 7. 2013

Cena povinného ručení v tomto roce rostla. A zdá se, že podle vyjádření pojišťoven budou ceny růst i v příštím roce. Důvodem je především to, že objem škod vzrostl především kvůli výrazně vyššímu plnění za škody na zdraví. Podle dat České podnikatelské pojišťovny (ČPP) vzrostlo plnění na škodách dokonce o 20 %:  Nepochybně budou muset pojišťovny sáhnout ke zdražení. V jaké výši, to bude záležet i na dalších faktorech, uvedla mluvčí ČPP Renata Čapková.

S tím souhlasí také tiskový mluvčí České pojišťovny (ČP)  Růst objemu škod samozřejmě ovlivňuje cenu povinného ručení směrem vzhůru, řekl pro ČTK mluvčí ČP Tomáš Zavoral.

Pojišťovna Kooperativa také připomíná, že povinné ručení bude zdražovat poplatek hasičům Vývoj je tedy negativní, takže lze předpokládat zvýšení sazeb, uvedl mluvčí pojišťovny Marek Vich. Čtěte více: Nová 3% daň hasičům povede k výraznému zdražení povinného ručení

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 7. 2013 22:44

  Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz

  Nic proti tomu, ale proč tu má být stále uplatňována kolektivní vina? Proč mají za těch pár trotlů, co bourají, stále trpět všichni? Já jsem nikdy neměl sebemenší nehodu a proč bych měl pořád platit větší a větší plnění? K čemu je pak systém bonusů a malusů? Ještě jsem neviděl nikoho, kdo by měl malus. Buď jsem slepej a nebo to pojišťovny stále v rámci konkurenčního boje pořád patlají? K čemu to je?

 • 19. 7. 2013 23:04

  Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz

  On se někdo přizná, že má malus? Řada pojišťoven bohužel při svém honu na klienty dosud kašle na to, jestli ten nový je bezproblémový nebo jezdí jak prase... Takže tomu praseti se vyplatí přejít tam, kde mu malus nedají, Nebo nechat jako pojistníka napsat příbuzného - znám dva takové případy...

  BTW Lihouskovy 3% daně na hasiče ti jako kolektivní vina nepřipadají? Ze svého pojistného to budou platit všichni, jak ti, co v životě nebourali, tak ti, co nabourají 3x do roka?

 • 20. 7. 2013 14:48

  Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz

  Ale ano, jenom mě to v této souvislosti nenapadlo. Já prostě navíc neznám nikoho, kdo by boural tak strašně, že by to byla nějaká šílená škoda. Většina mých známých sem tam odřené plechy, nic významného. Ono i když si tak řekneme, taková totálka, rozervané auto na silnici, to zase není až tak šílená škoda. Trocha vapexu, trocha zametání, trocha vody. Úklid a odvoz šrotu nemůže stát víc než jednotky tisíc korun. Vždyť se stávají jenom stovky nehod měsíčně, to přece nemůžou být takové problémy. Jo ocenění života a zdraví je jiná. Ale to by si měl každý řešit především sám svojí pojistkou. Tady by to chtělo ale změnit kompletně celou filozofii nehodovosti a podobně.

 • 20. 7. 2013 22:36

  Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz

  Pavle, sorry, nejsi policajt :-)?

  Před dvěma léty mne naboural příslušník pracovité menšiny, kromě toho sebral další auto.

  Můj odhad: mé auto 15 tisíc, druhé auto 70 tisíc.
  Policajti: mé auto 5 tisíc, druhé auto 20 tisíc.
  Skutečnost: mé auto 13,8 tisíce, druhé auto 74,5 tisíce.

  Před dvěma měsíci mně nějaký dobrák rozflákal sklo na 5. dveřích, aby mohl ukrást turistické botky za 600,- Kč.

  Můj odhad: 15 tisíc
  Policajti: do 5 tisíc (aby to byl jen přestupek a nemuseli psát protokol)
  Skutečnost: 17,3 tisíce

  Tož asi tak k tomu, jak neznalý člověk odhadne výši škody...

 • 21. 7. 2013 16:31

  egoist (neregistrovaný) ---.127.broadband12.iol.cz

  Při tom člověk neustále čte .. nejméně mrtvých od roku 1970..nejméně mrtvých za posledních 20 let...lidé díky ceně benzínu méně jezdí..atd.

 • 22. 7. 2013 10:31

  bez přezdívky

  Letos už čtu asi páty článek o tom jak bude ručení dražší. Podle mě to povede k tvrdému konkurenčnímu boji pojišťoven. Když mé ručení zdraží, půjdu k jiné levnejší pojišťovne. Na netu je mnoho srovnávaču, uť teď jsem našla výhodnejší nabídky jak mám teď.

 • 23. 7. 2013 11:46

  Brouk Pytlík (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Já jsem stejného názoru. Pořád se dá na POV výrazně ušetřit, když člověk neni líný hledat. Například já nedávno přešel ke Slavii a tam platím půlku toho co předtím u konkurence. Bonus s cenou také udělá svoje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).