Hlavní navigace

Poptávky po nemovitostech převyšují nabídku. Nižší cenu tak získáte o to hůř

Sdílet

V současné době je průměrná cena bytů přibližně 2,15 milionů korun, což představuje nárůst o 150 000 Kč oproti loňskému srpnu. Poptávka ale výrazně převyšuje nabídku. Před 2 lety byla situace opačná, a tak měli kupující možnost o ceně bytů ještě vyjednávat. Nyní je bytů nedostatek, a tak na vyjednávání o ceně mnoho prostoru nezbývá. Vyplynulo to z informací, které zveřejnila společnost GOLEM FINANCE.

Nejvíce podražily byty 1+1 a 1+kk. Jejich cena stoupla oproti srpnu 2016 o 12,6 %. Nejméně stouply ceny u bytů 2+1 a 2+kk, kde se zdražilo o necelých 7 %. 

Hypoteční banka sleduje čtvrtletně skutečné realizační ceny všech kategorií nemovitostí. Podle dat, která zveřejnila, ceny bytů vzrostly meziročně o 8 %. To ukazuje na vyšší poptávku po nemovitostech. V předchozích letech byly nabídkové ceny o něco vyšší, než realizační, za které si kupující nemovitost skutečně koupil. Znamenalo to, že se kupujícím podařilo nižší cenu vyjednat. V současné době se ale podle dat vyjednat nižší cenu příliš nedaří a realizační ceny jsou velice podobné těm nabídkovým.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).