Spočítejte si...

Zavřít

Polsko začne těžit břidlicový plyn, zlevní nám energie?

Polsko by mělo v příštím roce začít komerční těžbu břidlicového plynu: Po výsledcích, které jsem viděl, začne těžba z břidlice v Polsku v příštím roce, uvedl náměstek ministra životního prostředí Piotr Wozniak, kterého citovala polská agentura PAP. Průzkum břidlicového plynu také podle společnosti  San Leon Energy dopadl velmi dobře, zásoby na severu Polska „výrazně předčily očekávání“.

Zásoby plynu z břidlice se odhadují na 800 miliard až dva bilióny metrů krychlových, spotřeba plynu v Polsku činí přibližně 15 miliard metrů krychlových ročně. Znamená to, že kvůli břidlicím se Polsko může stát zcela energeticky soběstačnou zemí. Břidlicová revoluce přitom ve Spojených státech vedla k tomu, že se země stala energeticky nezávislou a soběstačnou, ceny plynu zde výrazně poklesly.  Podle analytiků by těžba plynu v Polsku mohla vést k dalšímu zlevnění energií.

Radu ČNB by měl volit senát, tvrdí politici Sazba daně z příjmů se celosvětově zvýšila        
Honzas
Honzas (neregistrovaný) ---.union-trading.cz
29. 11. 2013 7:52 Nový

Polsko už plyn těží

Komerčně se v Polsku už těžba provozuje, respektive od letošního července se teží 8 000 m3 denně. Oni mají totiž Poláci velmi nevýhodnou smlouvu s Rusákama...