Polovina Čechů se obává, že přijde o střechu nad hlavou

Více než polovina českých rodin se bojí možné ztráty střechy nad hlavou. Vyplynulo to z průzkumu Nadace Kooperativa, který se zaměřil na krizové situace v českých rodinách.

O střechu nad hlavou se bojí každá druhá česká rodina (55 %) a o své zaměstnání dokonce 8 z 10 domácností (78 %). Češi kvůli tomu podnikají řadu preventivních opatření, v mnoha případech i velmi překvapivých – třetina rodin si například permanentně vyhledává nové zaměstnání, polovina z nich má předem domluvené náhradní bydlení. 70 % respondentů si na podobné událostí připravuje finanční rezervu.

České rodiny se ale nebojí jen ztráty zaměstnání. Z možného neúspěchu svých dětí má strach 53 % českých rodičů a 44 % respondentů dokonce uvedlo, že kvůli selhání potomka již v minulosti muselo změnit své životní plány.

Které profese vám zdraží životní pojištění? Otevírací doba poboček GE Money Bank a lhůty platebního styku na konci roku        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
9. 12. 2015 9:39 Nový

vice nez polovina se boji o strechu nad hlavou???

To delali pruzkum nekde pred pobockou Providentu ne :-))) Nebo na hlavnim nadrazi ... Posledni dobou mam dojem, ze se tu snazi prezentovat clanky, ktere se tykaji rekneme 5% lidi, ale titulek zni masove neco jako "Spousta Cechu... nebo Stale vice lidi ma problem s ..."

To, ze rekneme 5-10% lidi je na tom financne spatne, to bylo, je a vzdy bude, a neni to jenom otazka CR, ale delat z toho clanky jako, ze se to tyka masy lidi je nesmysl