Hlavní navigace

Polovina Čechů by nejspíše založila účet u jedné z nových bank

Sdílet

Arsen Lazarevič 6. 9. 2013

Pokud by si dnes čeští klienti mohli vybírat, kde založí znovu bankovní účet, nejspíše by tak učinili v jedné z nových bank. Alespoň podle výzkumu společnosti STEMARK, kde se takto vyjádřilo 47 % respondentů, kteří by vybrali jednu z nových bank: Air Bank, Equa bank, Fio banka, mBank nebo Zuno. „Staré“ etablované banky by však zvolila jen třetina lidí. Rostoucí zájem potvrzují také nové banky.

Jakou banku pro svůj běžný účet by klienti nyní zvolili, pokud by se znovu rozhodovali (a to i v případě, že změnu své banky nyní neplánují)?
Air Bank 20%
Česká spořitelna 13%
ČSOB + Poštovní spořitelna/Era 12%
Fio banka 11%
mBank 10%
GE Money Bank 8%
Komerční banka 7%
Zuno 3%
Raiffeisenbank 3%
Equa bank 3%
UniCredit Bank 2%
Ostatní 4%
Žádnou 4%

Zdroj: průzkum STEM/MARK, 900 respondentů ve věku 18–60 let, on-line dotazování, květen– červenec 2013

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 9. 2013 7:30

  Patrik Chrz

  Co to znamená, "pokud by si mohli vybírat"? Copak nemohou? Proč "založili by"?
  Přijde mi to, jako dotazy "jaké byste si koupili auto" s výsledkem naprosto odlišným od akutálního zastoupení značek na trhu.

 • 9. 9. 2013 9:17

  honza (neregistrovaný) ---.tokyo.ocn.ne.jp

  Někteří lidé si vybírat nemohou. Například pokud mají hypotéku, druhý účet už pro ně nemusí mít smysl protože si vystačí s jedním, který už stejně platit musí.
  Já třeba nedávno splatil hypotéku u UB, ale stejně mi potrvá než všechny převody přesměruju z UB do AB. Navíc potřebuju nějaký čas abych AB vyzkoušel. Zatím to funguje, takže i přes poměrně slabé IB (je to moc o lifestylu a designu, málo o praktičnosti) se těším, že dám UB brzy sbohem. Navíc teď, když od září zdražují vedení účtu.

 • 9. 9. 2013 10:17

  Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz

  v nadpisu clanku mluvi za defacto nic nerikajici cisla. Pokud ti lide moznost maji, ale ve skutecnosti banku nezmeni, tak k cemu jsou statistiky "by nejspise"?!

 • 9. 9. 2013 10:20

  Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz

  Ale to je takové to zastavení na ulici a vybafnutí, kterou banku kdyby...? Drtivá většina něco řekne. Ale nemusí to být pravda. je v tom třeba i vliv reklamy a tak. Já bych taky chtěl jezdit Q7-čkou, ale mám jenom malýho japončíka. Ale bankovní konta mám skoro všude. To zase jo. :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).