Hlavní navigace

Podle Čechů je nejlepší změnit práci jednou za 6 let. Podle odborníků už za 4 roky

Sdílet

Pokud mají Češi na výběr, raději zůstávají v jedné firmě po dobu několika let a zaměstnání nemění. Například oproti USA mění zaměstnavatele méně často. Vyplynulo to z průzkumu, který realizovala personální agentura Grafton Recruitment.

Podle respondentů je nejrozumnější změnit práci jednou za 6 let. Odborníci z oblasti lidských zdrojů ale nesouhlasí. Pro budování kariéry je podle nich nejlepší zůstat na jednom pracovním místě 4 roky. Na rozdíl od zemí na západ od České republiky, převládá u nás stále jakási pomyslná averze vůči častějším změnám, neboť v dřívějších letech byli lidé, kteří častěji měnili práci, označováni jako fluktuanti, uvedla Jitka Součková ze společnosti Grafton Recruitment.

S častější změnou svého zaměstnání nemá problém generace, která se narodila po roce 1982. Těm nevadí ani změna zaměstnavatele, ani změna pracovní pozice či celého směru jejich kariéry.

S nejmenší frekvencí střídají lidé práci v oborech, které se zabývají penězmi, tedy především finanční a účetní sféře, dále pak ve strojírenství, farmacii a zdravotnictví. Naopak nejčastěji mění místa lidé z marketingu a obchodu, informačních technologií, gastronomie a cestovního ruchu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).