Hlavní navigace

Finanční zprostředkovatelé se vydávají za pracovníky České asociace pojišťoven

Sdílet

Gabriela Hájková

Česká asociace pojišťoven varuje před podvodníky, kteří se vydávají za její zaměstnance. Ve skutečnosti se jedná o zprostředkovatele finančních produktů, kteří tvrdí, že chtějí zkontrolovat vaši pojistku.

Ve snaze zaujmout potenciálního klienta a vnutit mu nějaký finanční produkt se někteří zprostředkovatelé zaštiťují Českou asociací pojišťoven (ČAP) jako důvěryhodnou organizací, která zastřešuje 97 % pojistného trhu, uvádí zpráva ČAP s tím, že samotná Asociace ve skutečnosti nikdy nezasahuje do pojištění klientů, nekontroluje nastavení nebo cenu jejich pojištění, ani klienty aktivně neoslovuje.

V tuto chvíli již disponujeme řadou indicií o nekalých praktikách, které poskytneme České národní bance jako dohledovému orgánu k prověření. Zvažujeme též právní kroky k ochraně dobrého jména a pověsti naší asociace, uvedl výkonný ředitel České asociace pojišťoven Jan Matoušek s tím, že ČAP žádá klienty pojišťoven, aby si v případě, že se na ně s tímto klamavým a nevyžádaným telefonátem někdo obrátí, poznamenali jméno a telefon volajícího a oznámili tuto skutečnost na e-mailové adrese info@cap.cz.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).