Hlavní navigace

Finanční zprostředkovatelé se vydávají za pracovníky České asociace pojišťoven

Sdílet

Gabriela Hájková 16. 8. 2016

Česká asociace pojišťoven varuje před podvodníky, kteří se vydávají za její zaměstnance. Ve skutečnosti se jedná o zprostředkovatele finančních produktů, kteří tvrdí, že chtějí zkontrolovat vaši pojistku.

Ve snaze zaujmout potenciálního klienta a vnutit mu nějaký finanční produkt se někteří zprostředkovatelé zaštiťují Českou asociací pojišťoven (ČAP) jako důvěryhodnou organizací, která zastřešuje 97 % pojistného trhu, uvádí zpráva ČAP s tím, že samotná Asociace ve skutečnosti nikdy nezasahuje do pojištění klientů, nekontroluje nastavení nebo cenu jejich pojištění, ani klienty aktivně neoslovuje.

V tuto chvíli již disponujeme řadou indicií o nekalých praktikách, které poskytneme České národní bance jako dohledovému orgánu k prověření. Zvažujeme též právní kroky k ochraně dobrého jména a pověsti naší asociace, uvedl výkonný ředitel České asociace pojišťoven Jan Matoušek s tím, že ČAP žádá klienty pojišťoven, aby si v případě, že se na ně s tímto klamavým a nevyžádaným telefonátem někdo obrátí, poznamenali jméno a telefon volajícího a oznámili tuto skutečnost na e-mailové adrese info@cap.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).