Hlavní navigace

Počty vloupání klesají, ale léto stále zůstává nejrizikovějším obdobím

Sdílet

Počet vloupání do bytů, rodinných domů a rekreačních chat v roce 2017 poklesl o 12,5 %. Vyplynulo to z policejních statistik za prvních pět měsíců letošního roku. Registrované skutky klesly ve všech třech případech přibližně o stovku, uvedla Ivana Nguyenová, vrchní komisařka policejního prezidia České republiky. Nejvíce poklesl počet vloupání u rekreačních chat, kde Policie ČR zaznamenala o 16 % méně případů. Naopak nejmenší pokles zaznamenali u rodinných domů.

I přes klesající počty vloupání však letní období stále svádí zloděje k vykrádání nemovitostí. Čím déle je nemovitost neobydlená, tím více se snaží lupiči tohoto faktoru využít. Ideální je, když o nehlídané domácnosti ví co nejméně lidí. Mimo jiné lidem doporučujeme, aby nezveřejňovali na sociálních sítích, že odjíždějí na dovolenou, a byt tak zůstane bez dozoru. Důležitá je také komunikace se sousedy v rámci udržování dobrých vztahů, říká Ivana Nguyenová.

Důležité je také zajistit všechny prostory, kterými mi zloděj mohl do bytu či domu vniknout, jako např. garáž, okna, balkón apod.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).