Hlavní navigace

Počty požárů v posledních letech vzrůstají. Lidé jsou v horku nedbalí a neopatrní

Sdílet

Počet požárů napříč Českou republikou se rok od roku zvyšuje. Allianz pojišťovna evidovala během léta 2017 celkem 106 požárů, což je o třetinu více, než v předchozím roce.

Příčiny i rizika vzniku požárů se v průběhu roku mění. V létě klienti často podceňují sucho, rozdělají otevřený oheň v blízkosti polí či lesů, zafouká vítr a požár je na světě. V průběhu zimních měsíců zase doplácejí na neudržované komíny, říká metodik Allianz pojišťovny Josef Šrut. 

Nedbalí jsou podle statistik Češi i v předcházení těmto škodám. Umisťují například hořlavé materiály do blízkosti komínových těles, neodborně manipulují s hořlavinami a s otevřeným ohněm či svíčkami. Typické je také nerespektování zákazu rozdělávání ohně v období sucha.

Ve starších domech mají lidé často elektroinstalaci za hranicí životnosti, nebo na nové majitele zánovních domů čeká „hořlavé“ překvapení, kdy dřevěné trámy procházejí komínovým tělesem. Také komíny a kotle ústředního topení jsou před nahlášenou škodou obvykle ve špatném technickém stavu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).