Hlavní navigace

Pobíráte sirotčí důchod? Během léta vám od ČSSZ přijde dotazník. Nevyhazujte ho, nebo o důchod přijdete

Sdílet

Pokud pobíráte sirotčí důchod, může vám během letních prázdnin do schránky dorazit dopis od České správy sociálního zabezpečení. Ta totiž právě během léta kontroluje, jestli vás nárok na sirotčí důchod stále trvá.

Písemnost bude zpravidla obsahovat dotazník, prostřednictvím kterého máte prokázat, že na další vyplácení dávky máte nárok. V některých případech dokonce můžete obdržet rozhodnutí o odejmutí sirotčího důchodu. To v případě, že má ČSSZ záznam o předpokládaném ukončení studia.

Pokud jste ukončili studium a budete v následujícím školním či akademickém roce pokračovat ve studiu jinou formou nebo na jiné škole, je třeba, abyste ČSSZ předložili nové potvrzení o studiu. Doklad o studiu musíte předložit i v případě, že jste studium znovu zahájili po předchozím přerušení studia. Je-li potvrzení doloženo dodatečně či s určitou prodlevou (např. po několika měsících), ČSSZ výplatu sirotčího důchodu obnoví a důchod za příslušné období doplatí.

Dotazník, který vám přišel do schránky, je třeba nechat potvrdit ve škole. Škola uvede, o jaký druh a formu studia se jedná, o kolikaleté studium jde a v jakém jste ročníku. Následně musíte formulář zaslat zpět.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).