Hlavní navigace

Aegon v Česku končí. Jeho zdejší pojišťovnu kupuje NN

Sdílet

Jiří Hovorka 16. 8. 2018

Aegon končí se svou činností v České republice a na Slovensku. Společnosti v obou zemích od ní kupuje společnost NN, která provozuje třeba pojišťovnu nebo penzijní společnost. Podle agentury ČTK hodnota transakce činí 155 milionů eur (zhruba čtyři miliardy korun).

Tato dohoda je dalším krokem k racionalizaci naší geografické stopy a k soustředění našich zdrojů na naše klíčové trhy. Transakce zaručuje pokračování péče o zákazníky, nabízí nové příležitosti pro zaměstnance a je v nejlepším zájmu našich akcionářů, řekl Alex Wynaendts, generální ředitel koncernu Aegon.

Společnosti v České republice a na Slovensku poskytují převážně investiční životní pojištění, rizikové životní pojištění a také penzijní produkty na Slovensku. V roce 2017 dosáhl zisk před zdaněním výše 16 milionů eur (zhruba 416 milionů korun).

Pojišťovna Aegon patří v Česku k menším pojišťovnám. Za prvních šest měsíců roku 2018 sjednala životní pojištění s předepsaným smluvním pojistným ve výši 614 milionů korun. Podle statistik České asociace pojišťoven to dělalo podíl na trhu ve výši 2,8 procenta.

Dohoda podléhá obvyklým regulačním schválením a očekává se, že bude dokončena během prvního čtvrtletí roku 2019. 

Klientům firma vzkazuje, že se pro ně nic nemění, produkty zůstávají tak, jak je mají uzavřené. Beze změn zůstávají i kontakty – telefonní číslo, e-mailové adresy i přístup na klientský portál.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).