Hlavní navigace

Pětinu hypotéky od Wüstenrot můžete nově použít i na rekonstrukci nebo poplatky

Sdílet

Gabriela Hájková 16. 2. 2017

Wüstenrot hypoteční banka rozšířila účely použití u Hypotéky pro vlastní bydlení a Hypotéky Refin. Maximálně 20 % z půjčené částky lze nově využít na účel jednoduché modernizace.

Prostředky čerpané na účel jednoduchá modernizace mohou klienti použít nejen na zvelebení pořizovaného bytu či domu, ale například na poplatky a daně spojené s nákupem nemovitosti, vysvětlil Jiří Klos, manažer vývoje bankovních produktů finanční skupiny Wüstenrot.

Peníze na „jednoduchou modernizaci“ klient získá přímo na svůj účet bez nutnosti dokládat faktury nebo rozpočet. Kromě stavebních úprav nebo výbavy domácnosti je možné tyto peníze čerpat i například i na uhrazení daně z nabytí nemovitosti, poplatků za vklad do katastru nemovitostí, odhadu nemovitosti apod.

Co je to jednoduchá modernizace?

Může to být jakákoliv rekonstrukce, ale je omezena zmíněnou pětinou z celkové výše úvěru. Tento doplňkový účel se nijak nedokládá a peníze lze využít i na další náklady spojené s bydlením, upřesnil serveru význam mluvčí Wüstenrot hypoteční banky Jiří Janeček.

Novinku lze ale využít jen ve spojení s hlavním účelem hypotečního úvěru – tedy u příležitosti koupě, refinancování, vypořádání rozvodu atd. Hlavní účel už je potřeba standardně doložit.

Maximální hodnota úvěru včetně „jednoduché modernizace“ je 90 % zástavní hodnoty nemovitosti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).