Hlavní navigace

Online platby rychle rostou, navzdory populární dobírce

Sdílet

Nakupování on-line si Češi oblíbili. Pokud si ale na internetu nějaké zboží vyberou, neplatí ho ve většině případů on-line. Nejčastěji volí dobírku nebo platbu až při převzetí na prodejně. Tímto způsobem platí 65 % Čechů, kteří nakupují na internetu. Vyplynulo to z údajů, které zveřejnila společnost PayU.

Přes on-line platby projde přibližně 30 % transakcí a zbývajících 5 % se dělí mezi bankovní převod a další platební metody. Oproti situaci v před 7 lety jde ale o výrazný posun. Tehdy platilo dobírkou přes 90 % Čechů. Oblíbenost dobírek ale může souviset i s tím, že více než 36 000 e-shopů v České republice stále nepřijímá platební karty.

Pokud Češi objednávají zboží z e-shopu a platí on-line, je tato částka v průměru o 13 % vyšší než u objednávek, které platí dobírkou či si pro ně jdou osobně. Průměrná výše transakce u objednávek on-line pak činí 1300 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 7. 2016 12:16

    MONETA (neregistrovaný) ---.jhcomp.cz

    Včera jsem chtěl zaplatit přes službu Pay U, ale tato byla nefunkční, proto jsem zvolil dobírku s doplatkem 25 Kč při převzetí zboží.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).